X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Andrzej Kryj: im więcej złota będzie w Polsce, tym lepiej dla naszego kraju

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 16:03
- Polska dokonywała już wcześniej zakupu znacznych ilości złota, choć niektórzy próbowali szukać dziury w całym. Im więcej złota u nas będzie, tym lepiej, ponieważ jest ono zawsze stabilną formą lokowania kapitału - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kryj, poseł PiS.
Audio
  • 25.11.2019 Andrzej Kryj o zakupie 100 ton złota przez NBP i sprawie Mariana Banasia, prezesa NIK

Prezes NBP Adam Glapiński poinformował, że Polska zakupiła z Banku Anglii ok. 100 ton złota. - Uważam, że jesteśmy w stanie sami zatroszczyć się o nasze zasoby. Korzystając z dobrej koniunktury już wcześniej kupowaliśmy znaczne ilości złota, choć niektórzy próbowali szukać dziury w całym. Są kraje, które te zasoby mają znacznie większe, a złoto jest zawsze stabilną formą lokowania kapitału. Im więcej złota będzie w Polsce, tym lepiej - odniósł się do sprawy polityk.

- Wahania na rynku złota będą, ale jeśli kupi się je tanio, nie jest to nic złego, bo na tym zyskamy. Kiedy zadzieje się coś złego, złoto jest najbardziej trwałe i najłatwiej je wymienić na inne rzeczy - dodał.

"Należy ufać naszym służbom"

frankiewicz_banaś1200.jpg
Z. Frankiewicz: w najbliższych dniach M. Banaś może stanąć przed komisją w Senacie

Gość Polskiego Radia 24 wypowiedział się również o prezesie NIK, Marianie Banasiu, który może stanąć przed Senacką komisją samorządu i administracji. -  Ze spokojem czekam na to, co powie prezes Marian Banaś. Powinien on po prostu powiedzieć prawdę, tak jak ta sytuacja rzeczywiście wygląda. Poza medialnymi doniesieniami nt. jego sytuacji, nie wiem nic. Nie znam ustaleń CBA. Wierzę w to, że ta sprawa zostanie wyjaśniona z korzyścią dla pana Banasia - zaznaczył.

- Chciałbym, aby ta "afera" została oddzielona od bieżącego funkcjonowania Najwyższej Izby Kontroli i aby przestała być okazją do ataków. Nawet jeśli zaufanie do pana Banasia zostało nadwątlone, nie można tego łączyć z naszymi służbami. Jeśli przestaniemy ufać służbom skarbowym, będzie bardzo źle - podsumował. 

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pkr

--------------------------------------

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 16.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowy Bank Polski zwiększył zasoby polskiego złota. Mamy go więcej niż Szwecja czy Belgia

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 15:01
W latach 2018-2019 zasoby złota NBP wzrosły o 125,7 ton, do 228,6 ton - podał Bank Centralny. Polska ma większe zasoby złota niż Szwecja czy Belgia. Jak podkreślił prezes NBP Adam Glapiński, udało się podjąć działania w celu repatriacji znacznej części polskiego złota do kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Grodzki: prezes NIK może zostać wezwany przed komisję senacką

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 08:20
- Marian Banaś, prezes NIK, może zostać zaproszony do złożenia wyjaśnień na forum senackiej komisji ustawodawczej lub komisji praw człowieka, praworządności i petycji - powiedział Tomasz Grodzki (KO), marszałek Senatu.
rozwiń zwiń