X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Anna-Maria Żukowska: będzie wspólny kandydat Lewicy na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 17:21
- Lewica Razem, SLD i Wiosna wspólnie wskażą kandydata - lub kandydatkę - na prezydenta Polski - mówiła w w Polskim Radiu 24 Anna-Maria Żukowska z Lewicy. - Po to jest pierwsza tura tych wyborów - dodała.
Audio
  • Anna Maria Żukowska: Lewica wystawi jednego kandydata w wyborach prezydenckich ("Rozmowa PR24")

Gość Polskiego Radia 24 komentowała możliwe przyszłe rozstrzygnięcia koalicyjne w Sejmie, Senacie i w wyborach prezydenckich. Podkreśliła, że w Senacie "są trzy ugrupowania, które chcą się porozumieć w sprawie marszałka Senatu". - To Lewica, PSL i Koalicja Obywatelska. Rozmowy na ten temat trwają, myślę, że są prowadzone w dobrej atmosferze i że idzie ku porozumieniu - mówiła Anna-Maria Żukowska.

Marcin Palade_1200.jpg
M. Palade: o wyniku wyborów prezydenckich zdecydują dwa elektoraty

Marszałek Senatu - najlepiej z PO

Podkreśliła, że "marszałka wskażą trzy ugrupowania wspólnie". - Nie ma możliwości narzucenia. Najbardziej racjonalnym jest wybór ugrupowania opozycyjnego, które ma najwięcej senatorów, czyli PO - dodała.

Pytana o kształt sejmowych kół poselskich po stronie opozycji, Anna-Maria Żukowska przyznała, że "Wiosna zdecydowała, że wspólnie z SLD stworzy klub parlamentarny". - Razem podejmie decyzję – mam nadzieję – już w ten weekend - dodała.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Grzegorz Napieralski: Włodzimierz Czarzasty nie lubi kompromisów, woli decydować

Gość Polskiego Radia 24 skomentowała także walkę o przywództwo w Platformie Obywatelskiej. Przyznała, że "życzy Grzegorzowi Schetynie, by utrzymał się na fotelu przewodniczącego PO". - Zawsze bardzo mocno trzymaliśmy kciuki za Grzegorza Schetynę. Jak będzie wyglądała PO, nie mnie o tym przesądzać - mówiła. - Za nasz sukces wyborczy jesteśmy winni Grzegorzowi Schetynie duży bukiet kwiatów - podkreśliła.

Wspólny kandydat na prezydenta

W rozmowie z Adrianem Klarenbachem Anna-Maria Żukowska przyznała, że w wyborach prezydenckich "Lewica Razem, SLD i Wiosna wspólnie wskażą kandydata - lub kandydatkę - na prezydenta Polski". Dopytywana, kto będzie tym kandydatem, podkreśliła, że jeszcze nie ma w tej sprawie ustaleń. Zaznaczyła jednak, że "na pewno" będzie wspólny kandydat.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Rozmowa Polskiego Radia 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Anna-Maria Żukowska (poseł elekt Lewicy)

Data rozmowy: 25.10.19

Godzina rozmowy: 16.35


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sowa: praca jaką wykonał Grzegorz Schetyna, musi budzić szacunek

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 17:19
- Grzegorz Schetyna wykonał tytaniczną pracę na przestrzeni ostatnich 4 lat. Jego poświęcenie i zaangażowanie musi budzić szacunek. Mam w stosunku do niego dużą wdzięczność, że dał mi szansę ubiegania się o mandat posła - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sowa z PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS rekomendowało kandydatów na premiera i marszałków Sejmu i Senatu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:45
 - Klub parlamentarny PiS będzie rekomendował Elżbietę Witek na marszałka Sejmu, naszym kandydatem na marszałka Senatu będzie Stanisław Karczewski. Będziemy rekomendować Mateusza Morawieckiego na funkcję premiera – oświadczył w czwartek szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Maciejewska: ponowne licznie głosów próbą zastraszania społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 16:31
- Próby ponownego liczenia głosów są mechanizmem obronnym PiS i próbą zastraszania społeczeństwa. Ponownie liczone głosy mają być tam, gdzie PiS nie podoba się wynik wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska z Wiosny.
rozwiń zwiń