X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

T. Wargocka: S. Broniarz zaszkodził etosowi zawodu nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:34
- Wybór prezesa ZNP należy do nauczycieli, członków związku. Wydaje mi się jednak, że powinna nastąpić głęboka refleksja. Sławomir Broniarz zaszkodził etosowi zawodu nauczyciela - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Teresa Wargocka.
Audio
Teresa Wargocka
Teresa WargockaFoto: PR24 / RB

Pod koniec listopada na trzydniowym Krajowym Zjeździe Delegatów będzie wybrany nowy prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Sławomir Broniarz zadeklarował, że będzie się ubiegał o reelekcję.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Sławomir Broniarz zablokował wiele dobrych rozwiązań dla nauczycieli, również płacowych.  - Znam wszystkie dokumenty, które dotyczyły negocjacji płacowych, gdy rządziła Platforma Obywatelska. Sławomir Broniarz jest głównym hamulcowym w dobrych zmianach dla oświaty - podkreśliła Teresa Wargocka.

PAP Sławomir Broniarz ZNP 2 1200.jpg
ZNP wybierze nowego prezesa. Sławomir Broniarz będzie kandydował

Pieniądze dla nauczycieli za strajk

Warszawscy radni PiS twierdzą, że w stolicy dodatki motywacyjne otrzymują nauczyciele, którzy przystąpili w kwietniu do strajku. Powołali się na informacje pochodzące od nauczycieli. Na dodatki motywacyjne przeznaczono blisko 40 milionów złotych, które zaoszczędzono w wyniku strajku. Sprawą zajmuje się Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. W odpowiedzi na to, Ratusz skontroluje 20 losowo wybranych szkół.

- Ustawa jednoznacznie mówi, że za okres strajku  wynagrodzenie się nie należy. Prezydent Rafał Trzaskowski umył ręce jak Piłat. Przekazał pieniądze dyrektorom szkół wraz z decyzją ws. ewentualnego łamania dyscypliny finansów publicznych. Nie wiem co zrobili dyrektorzy. Dowiedziałam się jednak, że są skargi do ratusza, że dyrektorzy podzielili te pieniądze niesprawiedliwie. Były anonimy od nauczycieli, którzy czuli się pokrzywdzeni decyzjami dyrektorów ws. podziału pieniędzy na dodatki motywacyjne. Kompromitacja trwa - powiedziała była wiceminister edukacji. 

Od 8 do 27 kwietnia trwał strajk w oświacie zorganizowany przez ZNP i Forum Związków Zawodowych. Od 1 września ZNP przeprowadza ankietę wśród nauczycieli nt. dalszych form protestu. Decyzja w tej sprawie ma zapaść pod koniec września.

Więcej w nagraniu. 

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Data emisji: 18.09

Godzina emisji: 17.15

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Związki nauczycielskie: decyzja o tym, czy będzie strajk w oświacie pod koniec sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 07:06
Związki nauczycielskie, które nie podpisały porozumienia z rządem, decyzję o ewentualnym proteście, jego terminie i formie podejmą pod koniec sierpnia – poinformowali prezes ZNP Sławomir Broniarz i szef branży oświaty FZZ Sławomir Wittkowicz.
rozwiń zwiń