X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Marek Suski: nie zrezygnujemy z połączonych funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 18:19
- Minister sprawiedliwości powinien nadzorować prokuraturę, by mogła podejmować skuteczne działania. To jest podstawowa sprawa dla bezpieczeństwa obywateli, nie zrezygnujemy z tego - mówił w Polskim Radiu 24 szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.
Audio

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że złoży projekt ustawy w sprawie rozdziału funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. PO domaga się również dymisji Zbigniewa Ziobry, który zajmuje oba te stanowiska. Przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna podkreślił, że w związku ze sprawą Łukasza Piebiaka, szef resortu sprawiedliwości nie może być "sędzią we własnej sprawie". 


Piotr Muller 663.jpg
Dymisja ministra Ziobry? Rzecznik rządu: nie ma takich planów

Minister Marek Suski przypomniał w Polskim Radiu 24, że za czasów PO funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego były rozdzielone. - Gdy Andrzej Seremet był niezależnym prokuratorem, to przy aferach Amber Gold i VAT było tak, że jak zapraszaliśmy go do Sejmu, by złożył informacje, to mówił, że jest niezależnym organem i nie musi stawiać się przed sejmową komisją. Nie było działania i społeczeństwo było lekceważone. Badając skuteczność prokuratury, również w innych krajach, uznaliśmy, że tak być nie może, trzeba było te funkcje połączyć - tłumaczył Marek Suski.        

W poniedziałek portal Onet.pl opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak utrzymywał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, materiałów, które miały służyć kompromitowaniu sędziów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra Piebiaka. Po tych informacjach Piebiak podał się do dymisji. Poinformował również, że złoży pozew przeciwko redakcji Onet.pl, która - jak dodał - "rozpowszechnia pomówienia" na jego temat "oparte na relacjach niewiarygodnej osoby".

Ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego domaga się także Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Iustitia w przyjętej w środę uchwale zażądała również powołania przez Sejm komisji śledczej ds. wycieku z resortu sprawiedliwości informacji dotyczących sędziów. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

Data emisji: 21.08

Godzina emisji: 17.15

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa Ł. Piebiaka. Z. Ziobro: nie będę tolerował takich zachowań

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 18:10
- Jak tylko dowiedziałem się o możliwym naruszeniu standardów przez sędziów zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości, natychmiast podjąłem decyzję o ich zwolnieniu. Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując sprawę byłego wiceministra Łukasza Piebiaka.
rozwiń zwiń