X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Szewczak: według Platformy Obywatelskiej są równi i równiejsi wobec prawa

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 17:55
- Standardy, których się wymaga od innych trzeba stosować również do siebie. To jest różnica kulturowa, pan wiceminister złożył natychmiastową dymisję, choć nie znamy wszystkich szczegółów sprawy, to reakcja właściwa i skuteczna – mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 20.08.19 Janusz Szewczak: opozycja domaga się przestrzegania prawa, tylko nie w stosunku do swoich kandydatów
Janusz Szewczak, Prawo i Sprawiedliwość (PiS)
Janusz Szewczak, Prawo i Sprawiedliwość (PiS)Foto: PR24/MS

Portal Onet opublikował domniemaną korespondencję Łukasza Piebiaka w sprawie dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę. - Akcję dyskredytacyjną polskiego rządu bardzo skutecznie prowadzi od wielu miesięcy część kasty sędziowskiej, że przypomnę pana sędziów Igora Tuleję, Wojciecha Łączewskiego czy prezes Sądu Najwyższego. Wydaje się że również oni powinni pójść śladem wiceministra, złożyć rezygnację czy przejść w stan spoczynku – komentował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

meysztowicz1200.jpg
Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna): sprawa Łukasza Piebiaka to olbrzymia afera

- Opozycja domaga się przestrzegania prawa, tylko nie w stosunku do swoich kandydatów, którzy już mają postawione zarzuty. Wszędzie na świecie partie polityczne unikają takich sytuacji, kiedy pojawia jakiś cień wątpliwości, nie mówiąc już o zarzutach jak w przypadku pana Sławomira Neumanna. Według Platformy Obywatelskiej są równi i równiejsi wobec prawa. Natychmiast domaga się reakcji w stosunku do obecnie rządzących, natomiast nie stosuje tych standardów wokół siebie – podkreślał gość audycji.

Portal Onet napisał, że Łukasz Piebiak kontaktował się w sieci z kobietą o imieniu Emilia, a która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, między innymi, szefa "Iustitii" Krystiana Markiewicza. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały. Onet twierdzi ponadto, że materiały, które dyskredytowały szefa "Iustitii" były wysyłane do wszystkich oddziałów stowarzyszenia oraz listownie do domu Krystiana Markiewicza. Według portalu kobieta otrzymała adresy od wiceministra Piebiaka.

Rozmawiał Adrian Klarenbach

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Strzeżek: liczę na szybkie wyjaśnienie sprawy Ł. Piebiaka

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 15:30
- Mam nadzieję, że ta publikacja jest nieprawdziwa, że to "fake". Jeżeli nie, to decyzja jest w rękach premiera - powiedział w Polskim Radiu 24 o sprawie wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka Jan Strzeżek, polityk Porozumienia, radny warszawskiej dzielnicy Bielany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Semka: sprawa wiceministra Piebiaka kulą u nogi

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:15
- Dla PiS, świeżo po zakończeniu bardzo niewygodnego serialu dotyczącego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, to kolejna kula u nogi. Na ile jest ona czytelna dla opinii publicznej, to dodatkowa rzecz. Jeśli wicemister ujawnił informacje, co do których sędziowie mogli mieć przekonanie, że są wrażliwe, to sprawa jest bardzo poważna - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka (Do Rzeczy).  
rozwiń zwiń