X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Małecki: Polska awansowała do pierwszej ligi NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 16:55
- Najważniejszym celem jest bezpieczeństwo Polski i to zapewniamy. Stale podnosimy obronność i zwiększamy rangę naszego kraju na arenie międzynarodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki z PiS.
Audio
  • 10.06. 19 Maciej Małecki o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem

W środę prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczną oficjalną wizytę w USA. Szczerski podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wizyta ta będzie miała trzy komponenty: polityczny, energetyczny oraz dotyczący nowych technologii i współpracy gospodarczej. Podczas wizyty prezydentowi będzie towarzyszyć duża delegacja rządowa, w tym szefowie MSZ i MON. 

Pierwszego dnia wizyty, 12 czerwca, para prezydencka spotka się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią Trump. Głównym tematem rozmowy będzie sprawa amerykańskiej obecności militarnej w Polsce. 

- Po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA oczekuję informacji o wzmocnieniu amerykańskiej obecności wojskowej na wschodniej flance NATO. Jest to efekt bliskich rozmów polsko-amerykańskich. Środowisko PiS w sprawach polskiego bezpieczeństwa mówi faktami i konkretami. Przejawem tego jest amerykańska obecność wojskowa w Polsce. Mamy ponad 4 tys. amerykańskich żołnierzy na naszej ziemi - stwierdził Maciej Małecki z PiS.

- Systematyczna dyplomatyczna relacja polsko-amerykańska doprowadziła do tego, że nasz kraj awansował do pierwszej ligi NATO. Pamiętajmy również o tym, że za wschodnią granicą mamy sąsiada, który potrafi zachowywać się agresywnie. Najważniejszym celem jest bezpieczeństwo Polski i to zapewniamy. Podnosimy stale obronność i zwiększamy rangę naszego kraju na arenie międzynarodowej. Wszystko to po to, by Polska była krajem lepszym, bezpieczniejszym i zasobniejszym - mówił gość Polskiego Radia 24.

Poseł PiS odniósł się również do sprawy Marka Falenty. - Sam chciałbym wiedzieć kto stał za Markiem Falentą. Jego zagrania są jednak z gatunku "tonący brzytwy się chwyta". Mam nadzieję również, że cała jego sprawa zostanie bardzo dogłębnie wyjaśniona. Na nagraniach w jednej z warszawskich restauracji zobaczyliśmy inną twarz Radosława Sikorskiego. Pojawiły się również sprawy prywatyzacji Ciechu i prowokacji na Marszu Niepodległości. To szokowało - powiedział Maciej Małecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/dn/PAP

------------------------------------

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 16.15

Czytaj także

Obecność wojsk amerykańskich w Polsce głównym tematem rozmów Duda-Trump?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 10:29
– Spodziewam się, że wreszcie będzie to normalne spotkanie, a nie spotkanie wymuszane po tym, gdy mieliśmy do czynienia z kryzysem po nowelizacji ustawy o IPN – powiedział Mirosław Skowron z „Super Expressu”. W „Debacie Poranka” Polskiego Radia 24 prognozy przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i jego rozmową z przywódcą USA Donaldem Trumpem.
rozwiń zwiń