X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sławomir Potapowicz: kwestia pedofilii jest bardzo istotna niezależnie od barw politycznych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 18:24
- Często osoby, które miały skłonności homoseksualne i pedofilskie, były wykorzystywane przez Służbę Bezpieczeństwa. Bezpieka wykorzystywała tego typu słabości - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.
Audio
  • 13.05.19 Rozmowa PR24. Sławomir Potapowicz (Nowoczesna) o filmie Tomasza Sekielskiego - "Tylko nie mów nikomu"

Na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których - jak opisują - dochodziło do molestowania.

Czytaj więcej
pap_mazurek-1200.jpg
Beata Mazurek: rząd zaproponuje sposoby twardej walki z pedofilami

- Kwestia pedofilii jest bardzo istotna niezależnie od barw politycznych. Powinno się szukać porozumienia sił od prawa do lewa po to, by skutecznie walczyć z tym zjawiskiem w naszym kraju - stwierdził Sławomir Potapowicz. Polityk Nowoczesnej podkreślił, że chciałby, żeby policja miała wszelkie narzędzia do odseparowywania pedofilów od dzieci. - Czy formuła otwartego rejestru chroni nas przed pedofilami? Śmiem wątpić - dodał.

Gość programu przypomniał, że Nowoczesna wstrzymała się od głosu, gdy był wprowadzany rejestr pedofilów. - Postanowiliśmy tak dlatego, że są różne sposoby na walkę z tym problemem. W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje taki rejestr i nie wypływa to znacząco na zmniejszenie przestępstw pedofilskich - komentował Sławomir Potapowicz.

Czytaj więcej
zgorzelski1200.jpg
Piotr Zgorzelski o filmie Tomasza Sekielskiego: data emisji znalazła się w oku cyklonu kampanii wyborczej

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Semka: zastosowana kiedyś metoda przeczekania problemu, teraz się mści

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:59
- Film Tomasza Sekielskiego można było puścić tydzień po wyborach. Kontekst polityczny tego obrazu o pedofilii w Kościele jest oczywisty. Autorzy powinni trzymać się z dala od polityki – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Czerwińska: mamy do czynienia z atakiem na Kościół

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:10
- Pedofilia jest okrutnym przestępstwem, które trzeba ścigać, karać i napiętnować społecznie. Dotyczy to wszystkich sprawców. Obecnie mamy do czynienia z próbą przeniesienia odpowiedzialności zbiorowej na Kościół. Odczytuję to jako atak na polski Kościół - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Anita Czewińska.
rozwiń zwiń