X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sylwester Chruszcz: przekop Mierzei Wiślanej jest dla Polski bardzo potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 18:32
- Przez Cieśninę Pilawską mogą przepływać tylko statki polskie i rosyjskie. My tymczasem chcemy handlować z innymi, rozwijać region i nie mieć nad sobą żadnego szantażu geopolitycznego. Nam się należy wolny port - powiedział w Polskim Radiu 24 o przekopie Mierzei Wiślanej Sylwester Chruszcz, poseł koła Wolni i Solidarni.
Audio
  • 21.02.19 Rozmowa PR24. Sylwester Chruszcz (WiS) o przekopie Mierzei Wiślanej
Sylwester Chruszcz, poseł WiS
Sylwester Chruszcz, poseł WiSFoto: PolskieRadio24.pl/PJ

Rozpoczęcie prac przy przekopie Mierzei Wiślanej skrytykowali przedstawiciele opozycji i ekolodzy. Natomiast Komisja Europejska poprosiła polski rząd o pilne rozmowy w sprawie tej inwestycji. Jej przedstawiciele chcą spotkać się z ekspertami Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które przygotowuje inwestycję.

Czytaj więcej
Rafalska 1200.jpg
Elżbieta Rafalska: przekop Mierzei Wiślanej to również szansa dla rynku pracy

- Przekop Mierzei Wiślanej to sól w oczach opozycji totalnej, ale także ekologów, którzy zawsze pojawiają się wtedy, gdy trzeba zatrzymać ważną dla polski inwestycję. Wszyscy specjaliści podkreślają jednak, że ta budowa uaktywni cały region - stwierdził Sylwester Chruszcz. Poseł koła Wolni i Solidarni zauważył, że "port w Elblągu jest bardzo potrzebny dla całego systemu transportowego na Morzu Bałtyckim". - Duża część statków na Bałtyku to małe jednostki do 90 metrów. One właśnie są zapleczem dużych portów - dodał.

Gość programu przypomniał również, że z analiz robionych jeszcze przez rząd Platformy Obywatelskiej wynikało, iż przekop Mierzei Wiślanej jest dobrą inwestycją. - Matematycznie i planistycznie port w Elblągu jest nam wskazany i potrzebny - ocenił Sylwester Chruszcz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

----------------------------

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przekop Mierzei Wiślanej. Od pomysłu do realizacji - ANALIZA

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 12:22
Idea przekopu Mierzei Wiślanej jest obecna od dawna. Budowniczy Gdyni Eugeniusz Kwiatkowski pisał o niej już w 1945 roku. Realnych kształtów zaczęła nabierać w 2007 roku, gdy rząd Jarosława Kaczyńskiego podjął uchwałę o przystąpieniu do prac i ustanowił program, zakładający finansowanie tej inwestycji przez sześć lat. Dziś wykonano kolejny ważny krok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: zakończył się 1. etap prac przekopu Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 13:35
- Wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej powinien zostać wyłoniony w ciągu czterech do sześciu miesięcy od otwarcia ofert, które zaplanowano na 15 kwietnia tego roku - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Komisja Europejska pyta o Mierzeję Wiślaną?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 15:00
Przekop Mierzei Wiślanej był m.in. tematem audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24., w której gośćmi Anny Grabowskiej byli: Artur Bartoszewicz, Szkoła Główna Handlowa, Marek Kłoczko z Krajowej Izby Gospodarczej oraz Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP.
rozwiń zwiń