X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Jakubiak o zabójstwie Pawła Adamowicza: to nie był mord polityczny

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 18:03
Nie używam języka nienawiści. Jednak wszystko zaczynamy interpretować w taki sposób, że robi to się już śmieszne w swojej groźbie. Na stwierdzeniu "mowa nienawiści" można budować wszystko: cenzurę, a za chwilę możemy w ogóle przestać mówić - powiedział w Rozmowie PR24 Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony, Federacja dla Rzeczpospolitej. 
Audio
  • 21.01.19 Marek Jakubiak o zabójstwie Pawła Adamowicza: to nie był mord polityczny

Po zabójstwie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, rozgorzała dyskusja dotycząca prowadzenia debaty w przestrzeni publicznej. Zdaniem Marka Jakubiaka, kluczem do poprawienia jakości języka debaty publicznej jest stosowanie elementarnych zasad. - Po prostu bądźmy dobrze wychowanymi ludźmi, którzy mówią co myślą. Tylko w sposób, który nie wzbudza złych emocji - wskazywał gość Polskiego Radia 24, dodając przy tym, że śmierć Pawła Adamowicza nie powinna być elementem walki politycznej. - Przerażające jest, że to wydarzenie jest wykorzystywane w bieżącej polityce. Platforma Obywatelska z prezydenta Gdańska robi męczennika (...). Nie mam jednak cienia wątpliwości. To nie był mord polityczny. Opowiadanie, że na oczach milionów ludzi dokonano tego typu zbrodni, jest hipokryzją PO - mówił polityk. 

Marek Jakubiak zarzucał również politykom Platformy Obywatelskiej, że sami bardzo ostro atakowali zmarłego prezydenta Gdańska w kampanii wyborczej przed ostatnimi wyborami samorządowymi. - Politycy PO dziś mówią o tym, że to, co wydarzyło się w Gdańsku, jest efektem działalności prezesa Kaczyńskiego, PiS-u, złych ludzi. Nie przypominam sobie jednak, by na prezydenta Adamowicza tyle złych słów wypowiadali politycy Prawa i Sprawiedliwości, co Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej - podkreślał poseł. 

Więcej komentarzy w całej rozmowie. 

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach. 

Polskie Radio 24/zz

--------------------------------

Data emisji: 21.01.19 

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska polityka po zabójstwie prezydenta Gdańska. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 16:15
- Teraz każdy, kto będzie krytykowal PO będzie używał mowy nienawiści - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Jacek Liziniewicz, analizując sytuację w polskiej polityce po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Swoje refleksje przedstawili też Michał Kolanko i Łukasz Lipiński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka. Publicyści o motywach działania zabójcy prezydenta Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 09:55
Na polecenie prokuratury zatrzymano szefa ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku. Dariusz S. miał wprowadzić policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką "Media". W Polskim Radiu 24 komentarze publicystów: Sebastiana Gajewskiego (Centrum Daszyńskiego), Macieja Kożuszka (Gazeta Polska Codziennie) i Dariusza Grzędzińskiego (Fakt).
rozwiń zwiń