more_horiz

Poseł Kukiz’15: atak na prezydenta Gdańska był przygotowany

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:26
Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Adamowicz zmarł w poniedziałek, wskutek ataku nożownika. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił gość Adriana Klarenbacha - poseł Andrzej Kobylarz (Kukiz’15).
Audio
Andrzej Kobylarz
Andrzej KobylarzFoto: PR24
Obejrzyj
16.01.19 kobylarz.mp4

Jego zdaniem atak na prezydenta Gdańska był przygotowany. - Był profesjonalnie przeprowadzony. Zwykły Kowalski nie wie jak trafnie uderzyć nożem, żeby ciosy były skuteczne. To było zabójstwo – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kobylarz.

W sobotnich uroczystościach pogrzebowych wezmą udział: rodzina zmarłego, mieszkańcy Gdańska, ale także politycy, ludzie kultury, nauki i mediów. Swoją obecność zapowiedzieli również przedstawiciele polskich władz: prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

- To pokazuje dobry gest rządu i pana prezydenta - że jednak, pomimo tych różnic politycznych, można robić rzeczy, które się podobają Polakom. Prezydent i premier w tej kwestii stają na wysokości zadania – skomentował gość PR24.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 17.15

Zobacz więcej na temat: Kukiz'15 Paweł Adamowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 12:00
Bezpośrednią przyczyną zgonu Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze wstępnej opinii, którą otrzymała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Na ciele prezydenta Gdańska znaleziono dwie głębokie rany. W okolicy serca oraz jamy brzusznej.
rozwiń zwiń