X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Gryglas: Niemcy pozbawiają życia kilka razy więcej dzików i tam nie słychać głośnego krzyku z tego powodu

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 16:45
– Środków, które powinniśmy zastosować, by walczyć z ASF, jest bardzo wiele, nie tylko redukcja pogłowia dzików – powiedział Zbigniew Gryglas, poseł Porozumienia. – Trzeba też jednak stosować bardzo radykalne środki, by zapobiec temu schorzeniu – dodał.
Audio
  • 11.01.19 Zbigniew Gryglas: „Kwestia wynagrodzeń bardzo wysokich zarobków w NBP wymaga posypania głów popiołem (…)”.
Zbigniew Gryglas
Zbigniew GryglasFoto: PR24

Jednym z najczęściej dyskutowanych tematów w ostatnich dniach jest kwestia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń i sposobów, jakimi walczyć z tą chorobą. Polski rząd proponuje odstrzał dzików, które roznoszą ASF. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się organizacje występujące w obronie zwierząt.

– Jestem zwolennikiem racjonalnego podejścia do tego zagadnienia. W poprzednich latach odstrzeliwano rocznie średnio ok. 200 tys. dzików i nikt nie podnosił specjalnego sprzeciwu. Warto zwrócić uwagę, że Niemcy pozbawiają życia cztery razy więcej osobników, co jednak nie powoduje głośnego krzyku obrońców tej zwierzyny. ASF sieje spustoszenie wśród trzody chlewnej i jest to duży problem, dlatego wszelkimi środkami powinniśmy go ograniczyć – podkreślił Zbigniew Gryglas.

Parlamentarzysta odniósł się również do zatrzymania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Polaka Piotr D., w przeszłości oficera agencji, oraz Weijinga W. jednego z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei. Obaj podejrzewani są o szpiegostwo na rzecz Chin.

– Doniesienia te są niepokojące. Bardzo dobrze, że nasze służby są wyczulone. W ten sposób zobaczyliśmy, że państwo polskie reaguje i że jest sprawne. Osoby, które pracowały chociażby w ABW powinny być bardzo dokładnie weryfikowane. Mam nadzieję, że ich losy po zakończeniu służby są monitorowane. To powinno mieć miejsce – wskazał gość Polskiego Radia 24.

Ponadto w audycji Zbigniew Gryglas skomentował także zamieszanie wokół Narodowego Banku Polskiego i wynagrodzeń jego pracowników, a dokładnie dwóch dyrektorek tej instytucji. – Mamy wielki problem dotyczący nie tylko płac, ale również zasad rekrutacji do sektora publicznego. Niektórzy urzędnicy państwowi zapominają, że praca dla państwa polskiego jest służbą. To nie jest zwyczajne zatrudnienie czy praca wykonywana w prywatnych przedsiębiorstwach lub spółkach. Służba publiczna wymaga odpowiednich predyspozycji, kompetencji i pewnego poziomu etycznego – dodał poseł.

Ze Zbigniewem Gryglasem rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Sarzyńska: gdyby przedstawiono osiągnięcia obu pań, to może nie byłoby zamieszania wokół ich wynagrodzeń

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 19:58
– Mamy do czynienia z jakimś dramatem komunikacyjnym ze strony Narodowego Banku Polskiego – ocenił Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. Odniósł się w ten sposób do środowego wystąpienia zastępcy dyrektora Departamentu Kadr w NBP Ewy Raczko, która stwierdziła, że Martyna Wojciechowska "na pewno nie zarabia rewelacyjnych 65 tysięcy złotych miesięcznie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były dyplomata: naturalną rzeczą jest to, że każde państwo chce wiedzieć więcej o obszarze, na którym inwestuje

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 11:46
– Chiny mają coraz więcej interesów w Europie, a także w Polsce. To normalne, że starają się pozyskiwać informacje o naszym kraju. Robią to jednak różnymi sposobami – podkreślił Ryszard Żółtaniecki, były ambasador RP. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa dwie osoby, Polaka i Chińczyka. Do tematu odniósł się również Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Polska jest w kręgu zainteresowań chińskiego wywiadu

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:15
- To nie musiała być kwestia przekazywania drugiej stronie konkretnych informacji czy wiedzy, jaką posiadał ten oficer. Chodziło raczej o możliwości ułatwienia tworzenia luk w systemie bezpieczeństwa czy ominięcia jakiejś istotnej dla tego systemu procedury – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Krzysztof Liedel z Colegium Civitas.
rozwiń zwiń