more_horiz

Ks. Bogdan Bartołd: każdy jest stworzony do tego, by kochać i być kochanym

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 18:00
- Boże Narodzenie jest świętem wyczekiwanym i daje wszystkim dużo radości. Człowiek w tym czasie odkrywa w sobie to, co jest najważniejsze - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Audio
  • 25.11.18 Rozmowa PR24. Ks. Bogdan Bartołd o duchowym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia
ks. Bogdan Bartołd
ks. Bogdan BartołdFoto: PR24 / Robert Bartosewicz

- Wszyscy jesteśmy stworzeni do tego, by kochać i być kochanym. Boże Narodzenie jest też nam bardzo bliskie ponieważ jest to święto bardzo rodzinne. Spotykamy się i razem przełamujemy się opłatkiem z najbliższymi - przypomniał ks. Bogdan Bartołd. Dodał, że "większość z nas chce być ze sobą, ale zdarzają się różne życiowe sytuacje". - W czasie Wigilii trzeba jednak umieć przebaczyć. Mówi się, że pierwszy powinien wyciągnąć rękę do zgody ten, który zawinił. Kiedyś przeczytałem jednak, że pierwszy dąży do pojednania ten, kto bardziej kocha - powiedział duszpasterz.

Gość programu zaznaczył, że bliskie mu są słowa "zło dobrem zwyciężaj". - Nie zawsze od razu zmienimy jakiegoś człowieka. Dobro można porównać jednak do takiej kropelki drążącej skałę - ocenił ks. Bogdan Bartołd. Kapłan zaznaczył, że Pan Jezus przychodzi, aby zmienić oblicze zła i krzywdy. - Rodzi się w trudnych warunkach w betlejemskiej szopie, jakby chciał powiedzieć, że mimo otaczającego na świecie zła dokonuję się coś wielkiego, wystarczy tylko otworzyć serca - dodał.

- Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce być z Chrystusem i chce być przez niego nawiedzonym. Przyjęcie go nie będzie jednak proste i łatwe - zauważył ks. Bogdan Bartołd.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.       

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24

----------------------------------

Data emisji: 25.12.18 

Godzina emisji: 17.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio na Boże Narodzenie: kolędy, przepisy świąteczne, ciekawe wywiady

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 12:17
Z myślą o Świętach Bożego Narodzenia nasz zespół redakcyjny przygotował specjalny "serwis gwiazdkowy". Posłuchajcie na żywo muzyki Radia Gwiazdka. Znajdziecie tu również ciekawe artykuły, wywiady, przepisy świąteczne i moc innych ciekawych materiałów.
rozwiń zwiń