X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ks. Józef Naumowicz: Boże Narodzenie to nie tylko tradycja

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 16:36
- Boże Narodzenie to wydarzenie przełomowe w historii świata - powiedział w Rozmowie PR24 ks. prof. Józef Naumowicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - To bardzo ważne święto w świecie chrześcijańskim - podkreślał. 
Audio
  • 24.12.18 Ks. Józef Naumowicz: Boże Narodzenie to nie tylko tradycja
Ks. Józef Naumowicz
Ks. Józef NaumowiczFoto: PR24/Robert Bartosewicz

Najważniejszym świętem chrześcijanskim jest Wielkanoc. - Boże Narodzenie również jest jednak wydarzeniem przełomowym. Tak, jak mówi List do Hebrajczyków: Bóg przemawiał na różne sposoby. Przez proroków, wydarzenia, piękno świata. Na koniec przemówił przez Syna. Jeżeli wierzymy, że Jezus to Syn Boży, zapowiadany Zbawiciel, to znaczy, że jest to coś ważnego. Tak samo, jak jego śmierć i Zmartwychwstanie. Jego narodziny są bardzo istotne, bo są początkiem dzieła - tłumaczył w Polskim Radiu 24 ks. prof. Józef Naumowicz. 

Historyk Kościoła na naszej antenie mówił również o kultywowaniu Bożego Narodzenia. - Polska ma swoje tradycje, piękne kolędy, chyba najpiękniejsze na świecie. Jest też choinka, choć ta tradycja nie narodziła się w Rzeczpospolitej. Jednak to Jan Paweł II zapoczątkował stawianie drzewek na Placu św. Piotra. Dla niego to było naturalne - wskazywał ekspert, zauważając również, że w tradycji chrześcijańskiej, zwłaszcza katolickiej, swoje ważne miejsce ma również historia przygotowywania żłobków. W Polsce istotne znaczenie ma także dzielenie się opłatkiem. 

Ks. prof. Józef Naumowicz przypominał również, by w kontekście Bożego Narodzenia pamiętać o duchowym wymiarze święta. Podkreślił, że nigdy nie jest na późno na zmianę swojego postępowania. - Zawsze jest czas, by dobrze nastroić swoje serce wobec bliźnich i Tego, co jest w górze - pointował duchowny. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/zz

------------------------

Data emisji: 24.12.18 

Godzina emisji: 16.05

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Boże Narodzenie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak