more_horiz

Włodzimierz Czarzasty: koalicji nie tworzy się na kolanach

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:55
- Koalicji Obywatelskiej już nie ma. Jeżeli celem Grzegorza Schetyny było to, żeby Nowoczesna przestała istnieć, to wykonał on krok w tym kierunku - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz CzarzastyFoto: PR24/AK

Klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej zmienił nazwę na Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, po tym, gdy przeszło do niego ośmioro posłów z Nowoczesnej. Natomiast istnienie klubu Nowoczesnej uratowało dołączenie posła PSL-UED Jacka Protasiewicza. 

Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Czarzasty, on nie dopuściłby nigdy do podobnej sytuacji w swojej partii. - Jeżeli wejdziemy w jakiekolwiek porozumienie, to na pewno nie na kolanach - bo w tej pozycji się marnie chodzi - ale na zasadach partnerskich, bardzo jasno określonych w umowie, bardzo jasno mówiących o tym, co obie strony gwarantują. Istotne są też bardzo jasne zasady programowe – zaznaczył przewodniczący SLD.

Jak podkreślił, Sojusz ma obecnie zdolność koalicyjną. Jego zdaniem koalicję mógłby tworzyć z różnymi ugrupowaniami. Czarzasty wymienił m.in. Unię Pracy, Razem, PPS, Inicjatywę Feministyczną, a także PSL. Wspomniał również o "dobrych spotkaniach" z Katarzyną Lubnauer i Grzegorzem Schetyną.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

-----------------------

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Protasiewicz dołączył do koła Nowoczesnej. "Pozostaję po dobrej stronie mocy"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:52
Poseł PSL-UED Jacek Protasiewicz dołączył w czwartek do koła Nowoczesnej; oznacza to, że N. znów będzie miała klub w Sejmie. - Pokazujemy tym wspólnym gestem, że polityka budowania i łączenia jest dzisiaj dla nas najważniejsza - podkreślił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń