X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Meysztowicz: dokonano rozbioru Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:15
- Nie lubię hipokryzji. Przykre jest to, że osoby, które wczoraj dokonały rozbioru Nowoczesnej, bo tak należy odebrać uniemożliwienie nam funkcjonowania jako klub parlamentarny, przychodzą z "gałązką oliwną" – powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.
Audio

Do klubu Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska dołączyło ośmiu posłów należących do Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej, ze względu na brak minimalnej liczby 15 posłów, przestaje istnieć. Nowymi wiceprzewodniczącymi klubu zostali Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa. Klub Platformy Obywatelskiej przez aklamację przyjął nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.

- Brakuje nam jednej osoby, żeby mieć klub. Teraz jesteśmy kołem. Będziemy się starać, żeby jak najszybciej to odbudować, bo uważam, że Nowoczesna powinna działać na zasadzie klubu poselskiego. Zrobimy wszystko, żeby tak było – powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Meysztowicz.

W czwartek Kamila Gasiuk-Pihowicz z Markiem Sową przynieśli członkom Nowoczesnej prezenty i przyszli się pożegnać. – Nie lubię hipokryzji. Przecież oni w ogóle znaleźli się w Sejmie dzięki Nowoczesnej. Dzięki Nowoczesnej Marek Sowa stanął w linii najbardziej aktywnych posłów. Dzięki Nowoczesnej miał możliwość pokazać się i w mediach, i na scenie politycznej. Kamila Gasiuk-Pihowicz, gdyby nie Nowoczesna, w ogóle nie funkcjonowałaby w polityce – skomentował gość Polskiego Radia 24.

W czwartek PKW odrzuciło sprawozdanie finansowe Nowoczesnej. Sąd Najwyższy przekazał tę sprawę do Trybunału Konstytucyjnego.

- Pomimo tego, że sprawozdanie zostało przygotowane w identyczny sposób jak rok temu, kiedy zostało przyjęte, w tym roku zostało odrzucone. Powodem jest kuriozalna rzecz. Otóż w ramach mini wpłat, z których żyje nasze ugrupowanie, pojawiła się wpłata 20 zł. Kwota została przelana z konta osoby, która już nie żyje. To jest kuriozalne, żebyśmy musieli sprawdzać kilka tysięcy żyjących osób, żeby zweryfikować czy przypadkiem nie umarły i czy ktoś z ich konta po śmierci nie przelał pieniędzy. Zleciliśmy tę sprawę do zbadania prokuraturze – podkreślił polityk.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 06.12.2018

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowoczesna się sypie. Kto spłaci jej dług, gdy dojdzie do likwidacji partii?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:39
Nowoczesna jest na skraju upadku. Straciła klub. Nie ma też pieniędzy na spłatę milionowych długów. Kto za nie zapłaci, gdy partia zostanie zlikwidowana? - Odpowiedzialność spadłaby na tych, którzy udzielili usługi oraz na ówczesnego pełnomocnika (Michała Pihowicza - przyp. red.) - mówi nam obecny skarbnik Nowoczesnej Mirosław Pampuch. 
rozwiń zwiń