X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Zgorzelski: program PSL dedykowany mieszkańcom małych ojczyzn

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 16:53
Trwa kampania przed wyborami samorządowymi. Polskie Stronnictwo Ludowe liczy samodzielnie na dobry wynik wyborczy. - Koalicji nie zawiera się przed wyborami – mówił w polskim Radiu 24 Piotr Zgorzelski, poseł PSL.
Audio
  • 28.08.2018 Piotr Zgorzelski, poseł PSL (Rozmowa PR 24)
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: Polskie Radio 24

Piotr Zgorzelski zaznaczył, że obecni posłowie PSL nie startują w wyborach samorządowych. - Ale byli posłowie, jak Stanisław Żelichowski i być może pani Ewa Kierzkowska, już tak – podkreślił gość Polskiego Radia 24. – Ci, którzy mają potencjał i są osobami rozpoznawalnymi i znanymi w terenie, oddali się do dyspozycji Stronnictwa i najprawdopodobniej znajdą się na naszych listach – dodał poseł PSL.

Szef sztabu wyborczego PSL wykluczył możliwość wejścia jego ugrupowania w koalicję wyborczą. - Startujemy jako Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego i mamy tym samym możliwość obsadzenia wszystkich miejsc w komisjach wyborczych – mówił Piotr Zgorzelski. - Zadbamy o to, żeby we wszystkich miejscach zasiadali przedstawiciele PSL-u – dodał poseł.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 koalicja Nowoczesnej z Platformą Wyborczą odbija się negatywnie na tej pierwszej. - Tworzyliśmy koalicję po wygranych wyborach, a to jest zupełnie coś innego niż oddawać przestrzeń aktywności i autonomii politycznej, jaką ma coraz mniejszą Nowoczesna – podkreślał Piotr Zgorzelski. - To jest ich problem, oni podjęli taką decyzję i teraz ponoszą tego konsekwencje. Są cieniem tej koalicji. Głównym animatorem gry politycznej jest Platforma Obywatelska. My, dopóki nie musimy, to staramy się dbać o własną tożsamość, czy niezależność i robimy to w miarę skutecznie.

Zdaniem posła PSL wybory samorządowe różnią się od parlamentarnych czy prezydenckich.

- Tutaj wynik wyborczy to suma ocen i poparć poszczególnych kandydatów, czy to w Przemyślu, Płocku, czy w gminach, bo tam będą się rozstrzygały kampanie wyborcze – mówił Piotr Zgorzelski. - Jak ukształtuje się scena polityczna po wyborach, Bóg raczy wiedzieć. Wygląda na to, że nadal będzie trzech głównych graczy: PiS, Koalicja Obywatelska i PSL. Wybory samorządowe to nasza dyscyplina, mamy najwięcej kandydatów i jesteśmy najsprawniej przygotowani programowo. Nasz program różni od pozostałych tym, że ma swoje komponenty regionalne i jest dedykowany mieszkańcom małych ojczyzn – wyjaśnił szef sztabu wyborczego PSL.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/dk

--------------

Data emisji: 28.08.2018

Godzina emisji: 16.14

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: minister rolnictwa to gawędziarz. Nie potrafi odpowiedzieć na problemy wsi

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 07:37
- Wieś i polskie rolnictwo są potrzebne PiS-owi tylko wtedy, kiedy zbliżają się wybory - mówił Piotr Zgorzelski na antenie Polskiego Radia 24. Poseł PSL ocenił politykę rolną Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Platforma Obywatelska zmieni kandydata w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 19:41
– Pojawiają się informacje, że Grzegorz Schetyna jest zadowolony z pogarszających się wyników Trzaskowskiego, bo to dla niego szansa na "utarcie" nosa młodzieży w Platformie i wzmocnienie swojej pozycji – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska na temat spekulacji dotyczących ewentualnej wymiany Rafała Trzaskowskiego na innego kandydata w wyborach na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: wyrok w Niemczech oznacza zielone światło dla powtarzania nieprawd

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 09:34
- Jako Polak stanowczo protestuję. Myślę, że służby naszego państwa powinny skutecznie w tej sprawie zadziałać - mówił o wyroku niemieckiego Trybunału Sprawiedliwości dot. ZDF i "polskich obozów śmierci" Piotr Zgorzelski, poseł PSL.
rozwiń zwiń