X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Schreiber: nie wykorzystujmy rocznicy wybuchu wojny do walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 17:35
- Postępowanie prezydenta Adamowicza jest dla mnie przekroczeniem wszelkich granic. To niebywałe, że można sprawę tego męstwa, które pokazali polscy żołnierze na Westerplatte próbować ubierać w szaty gry politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 10.08.18 Łukasz Schreiber o sporze wokół obecność żołnierzy na Westerplatte (PR24)

Nie milkną echa sporu pomiędzy prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, a ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem w sprawie obecności żołnierzy Wojska Polskiego na uroczystościach związanych z rozpoczęciem drugiej wojny światowej na Westerplatte. Szeroko komentowane jest też przeniesienie warszawskiej defilady w Święto Wojska Polskiej z Alei Ujazdowskich na Wisłostradę.

Zdaniem Łukasza Schreibera krytyczne głosy w sprawie przeniesienia defilady są nieuzasadnione. - Niestety to taka logika, w którą wpisuje się bardzo wielu prezydentów z Platformy Obywatelskiej w zasadzie w każdej sprawie. Jeżeli ktokolwiek utożsamiany z obozem rządowym zaproponuje dobry pomysł, to od razu włodarze miasta starają się go zwalczać. Mam nadzieję, że tacy prezydenci miast po jesiennych wyborach zostaną przez mieszkańców odsunięci od władzy  – podkreślił poseł.

Parlamentarzysta zauważył, że lokalne władze powinny troszczyć się o to, by konfliktów było jak najmniej. - Jestem przekonany, że mieszkańcy oczekują od samorządu lokalnego współpracy z rządem. To opłaca się obydwu stronom. Jedynym wytłumaczeniem dlaczego lokalni włodarze nie chcą porozumienia jest partyjny przykaz z Warszawy, że trzeba w każdy sposób atakować rząd - wyjaśnił Łukasz Schreiber.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Adrian Klarenbach.

PR24/ras

____________________

Data emisji: 10.08.18

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Armia pokaże całą swoją siłę. Defilada 15 sierpnia z elementami historycznymi

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 06:29
Od Mieszka I po współczesność. 15 sierpnia, w nowej lokalizacji, wojsko organizuje Wielką Defiladę Niepodległości - podaje w poniedziałek "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabriela Lenartowicz: spór o obecność wojska na Westerplatte elementem walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 17:02
- Spór wydaje mi się sztuczny. Mamy niestety taką przykrą przypadłość, że nadajemy polityczny wymiar historycznym świętom. Rozwiązaniem byłby jeden ceremoniał, który zwalniałby od tych wszystkich przepychanek – mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz, posłanka Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszanie wokół uroczystości na Westerplatte. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 09:18
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie zaprosił wojska na uroczystości związane z rozpoczęciem drugiej wojny światowej na Westerplatte - poinformował na konferencji prasowej szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. - Przedstawiciele służb mundurowych są zapraszani i uczestniczą w uroczystościach wybuchu II wojny światowej, tak będzie też i w tym roku – odpowiedział ministrowi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O sporze dotyczącym obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, 1 września na Westerplatte, rozmawiali w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie) oraz Tomasz Walczak (Super Express).
rozwiń zwiń