X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Anna Zalewska: wdrożenie reformy edukacji oceniam dobrze

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 18:35
W piątek zakończył się rok szkolny 2017/2018 – pierwszy, w którym obowiązywała reforma edukacji. – Możemy powiedzieć, że dobrze się stało – powiedziała w Rozmowie PR24 Anna Zalewska. Minister edukacji w ten sposób odniosła się do przeprowadzonych zmian w systemie szkolnictwa.
Audio
  • 22.06.18 Anna Zalewska: wdrożenie reformy edukacji oceniam dobrze
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: PR24

W ocenie szefowej MEN, reforma edukacji nie przyniosła negatywnych skutków, o których jeszcze przed jej wdrażaniem mówili przeciwnicy zmian. – Pierwszy etap przekształceń za nami. Razem z samorządami zdążyliśmy przekształcić gimnazja, zdążyliśmy ze wszystkimi podstawami programowymi, podręcznikami i przeszkoleniem nauczycieli – wskazywała w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska.

Minister edukacji podkreśliła na naszej antenie, że wbrew spekulacjom nauczyciele nie stracili swoich etatów. – Jeszcze przed poprzednimi wakacjami słyszeliśmy, że reforma spowoduje zwolnienie 100 tysięcy nauczycieli. Tymczasem, mogliśmy z radością na przełomie października i listopada ogłosić, że przybyło 17 868 dodatkowych etatów – mówiła gość PR24. – Nie ma też zjawiska "wędrującego nauczyciela". To przed reformą 100 tysięcy nauczycieli na 600 tysięcy musiało uzupełniać swoje etaty w jednej lub nawet dwóch szkołach – dodała Zalewska, zaznaczając przy tym jeszcze, że "w ciągu roku i dziewięciu miesięcy zarobki nauczycieli zostaną zwiększone 15,8 procent".

– Wdrożenie reformy edukacji całościowo oceniam dobrze. Zaskakująco pozytywnie układała się współpraca z samorządami – pointowała minister edukacji.

Rok szkolny 2017/2018 był pierwszym, w którym zaczęła obowiązywać nowa reforma edukacji – uczniowie, którzy ukończyli szóstą klasę, zamiast pójść do gimnazjów, rozpoczęli naukę w klasach siódmych. W związku z tym rozpoczęto proces wygaszania gimnazjów – w kolejnych latach po ośmioletniej szkole podstawowej uczniowie naukę będą kontynuować w czteroletnich liceach lub pięcioletnich technikach. Szkoły zawodowe zostały zastąpione przez szkoły branżowe.

Więcej w rozmowie z minister Anną Zalewską.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/zz

---------------------------

Data emisji: 22.06.18

Godzina emisji: 16.12

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Egzamin gimnazjalny 2018. CKE opublikowała wyniki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 11:31
W kwietniu uczniowie podeszli do egzaminu gimnazjalnego 2018. Ich wyniki można już sprawdzać na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Rezultaty uzyskane w tym roku komentował gość PR24 dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dr Marcin Smolik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: za mojej kadencji rozpoczęliśmy cykl podwyżek dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 09:12
- Długo i dawno takich dodatkowych pieniędzy nie było - tak o podwyżkach dla nauczycieli mówiła w "Sygnałach dnia" minister edukacji Anna Zalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Zalewska o pierwszym roku reformy edukacji: rozpoczęliśmy go spokojnie, byliśmy gotowi

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 12:52
- Spokojnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018 - pierwszy rok wprowadzania reformy edukacji - byliśmy na niego gotowi - podkreśliła w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska podsumowując mijający rok szkolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NSA: MEN musi ujawnić nazwiska autorów podstaw programowych

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 17:34
Naczelny Sąd Administracyjny w czwartek oddalił skargę kasacyjną Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, nakazujący ujawnienie nazwisk autorów podstaw programowych. Oznacza to, że wyrok WSA jest prawomocny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: wykonamy wyrok NSA ws. nazwisk autorów podstaw programowych

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 21:05
- Czekamy na pisemne uzasadnienie decyzji sądu i wykonamy wyrok – zapewniła w czwartek minister edukacji Anna Zalewska. Chodzi o decyzję NSA, w wyniku której MEN musi ujawnić nazwiska autorów podstaw programowych. Zapowiedziała też, że nie będzie zwolnień nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Zalewska do dzieci: życzę wam przygód, abyście zdobywali wakacyjny świat

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 13:09
- Życzę wam przygód, abyście razem ze swoimi rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi zdobywali wakacyjny świat - powiedziała Anna Zalewska podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Minister edukacji narodowej ogłosiła również wakacyjny konkurs dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej związany z książkami.
rozwiń zwiń