X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Świadek przed komisją ds. Amber Gold: gdańska ABW nie miała wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 16:30
„Nadzór nad sprawą Amber Gold prowadziłem od września 2012 roku; delegatura prowadziła czynności praktycznie samotnie, generalnie nie mieliśmy wsparcia z zewnątrz, czyli z centrali Agencji” - zeznał we wtorek funkcjonariusz gdańskiej delegatury ABW przed sejmową komisją śledczą. O zeznaniach świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold mówili w audycji Rozmowa PR24 Elżbieta Zielińska (Kukiz’15), Jarosław Krajewski (członek komisji ds. Amber Gold, PiS) i Piotr Misiło (Nowoczesna).
Audio
  • 27.02.2018 Elżbieta Zielińska, Piotr Misiło i Jarosław Krajewski o Amber Gold.

Jak podkreślał Jarosław Krajewski, to szokujące informacje dla wielu Polaków jak wyglądało państwo w latach 2009-2012. - Osoba z wydziału operacyjnego ABW z Gdańska, wskazała, że jednym z problemów, które widziała podczas prowadzenia czynności był brak zaufania ze strony centrali ABW do delegatury gdańskiej ABW, która prowadziła czynności rozpoznawcze ws. Amber Gold. Według świadka nie było swobody na prowadzenie czynności rozpoznawczych ABW ze względu na stanowisko prokuratury - jeśli funkcjonariusze prowadziliby czynności operacyjne np. ws. Michała Tuska, to mogliby się liczyć z zarzutami o utrudnianie śledztwa – mówił członek komisji ds. Amber Gold.

Według Elżbiety Zielińskiej wielu osobom od dawna nasuwa się wniosek, że był parasol ochronny nad piramidą finansową Amber Gold. – Sygnały o nieprawidłowościach płynęły do instytucji państwowych, które nie chciały tego problemu dotykać. Te sygnały szły nawet bezpośrednio do premiera. Pytanie jest o rolę instytucji, które powinny stać na straży obywateli, a w jakiś niejasny sposób w sieci powiązań nie spełniały swych obowiązków. Pytanie jaki będzie wynik komisji – czy zmieni się funkcjonowanie tych instytucji i czy ujawni się siatka powiązań biznesowych – powiedziała posłanka.

W audycji także komentarz do zmian personalnych w Nowoczesnej oraz ustawy o IPN posła Piotra Misiły z Nowoczesnej.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 27.02.2018

Godzina emisji: 16:11


Czytaj także

Afera Amber Gold. Małgorzata Wassermann: nie mam wątpliwości, że Marcin P. jest człowiekiem „podstawionym”

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 22:00
„Po roku przesłuchań nie mam wątpliwości, że Marcin P. jest człowiekiem wymyślonym, podstawionym, prowadzonym przez trzy lata działalności i chronionym do końca” - powiedziała we wtorek szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) po przesłuchaniu b. szefa Amber Gold. O dzisiejszym przesłuchaniu przed komisją ds. Amber Gold mówiła w audycji Północ-Południe Marzena Nykiel (redaktor naczelna portalu wPolityce.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Funkcjonariusz ABW: prokuratura narzucała nam sposób działania ws. Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 14:10
Wnioskowaliśmy do prokuratury, by wystąpiła do Urząd Kontroli Skarbowej o przeprowadzenie kontroli we wszystkich spółkach z grupy Amber Gold i OLT Express; inspektorzy zgłaszali się do nas po dokumenty, ale tylko dotyczące firm pośrednich - zeznał w środę przed komisją śledczą funkcjonariusz ABW. Posiedzenie komisji relacjonowaliśmy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Krajewski o aferze Amber Gold: ważna notatka została zlekceważona

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 17:09
Sejmowa Komisja Śledcza do spraw Amber Gold przesłuchała byłego naczelnika jednego z wydziałów w gdańskiej delegaturze ABW. Świadek powiedział, że pierwszą informację o gdańskiej spółce otrzymał w sierpniu 2011 roku, od podległego mu funkcjonariusza, który sporządził notatkę na temat wejścia Amber Gold na rynek lotniczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne przesłuchania ws. Amber Gold. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 17:35
 - Gdy premier dużego europejskiego państwa wie, że w ważnych strukturach, w służbach specjalnych, dzieje się źle, a nie podejmuje żadnych działań kontrolnych, zaradczych i nie przeciwdziała temu procederowi, to kwalifikuje się to pod Trybunał Stanu – powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji Fibre. W poniedziałek sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała kolejnych funkcjonariuszy ABW, którzy zajmowali się sprawą gdańskiej piramidy finansowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amber Gold: drugi dzień przesłuchań funkcjonariuszy ABW

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 16:00
ABW nie sprawdziło kont bankowych osób powiązanych z właścicielami Amber Gold pod kątem wyprowadzania pieniędzy ze spółki. Tak wynika z zeznań byłego zastępcy naczelnika wydziału operacyjnego ABW w Gdańsku przed Sejmową Komisją Śledczą. Posiedzenie komisji relacjonujemy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń