X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wzrasta liczba zaciąganych kredytów mieszkaniowych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:18
Początek roku przyniósł znaczny wzrost liczby zaciąganych kredytów mieszkaniowych. O genezie tego zjawiska mówił w magazynie reporterów Jacek Furgon ze Związku Banków Polskich.
Audio
  • 5.06.17 Jacek Furgon o wzroście liczby kredytów mieszkaniowych.
Ceny nieruchomości w Polsce są stabilne, a nieruchomości są najlepszym zabezpieczeniem pieniędzy przed inflacją.
Ceny nieruchomości w Polsce są stabilne, a nieruchomości są najlepszym zabezpieczeniem pieniędzy przed inflacją.Foto: wikipedia.org

W I kw. 2017 roku banki udzieliły o blisko 20 proc. więcej kredytów niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Wzrost wynika głównie z pospiechu osób chcących skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych.

Jak podkreślił Jacek Furgon, obecnie niezależnie od tego, czy dysponujemy kredytem czy nie, rośnie zainteresowanie nabywaniem nieruchomości - zwłaszcza na rynku pierwotnym - przez osoby dysponujące odpowiednią kwotą pieniędzy w gotówce.

- Są to ci Polacy, którzy wycofują środki albo z lokat bankowych, albo z innych inwestycji kapitałowych, którymi do tej pory dysponowali. Oprocentowanie na rynkach finansowych bowiem maleje. Wzrost wartości nieruchomości jest więc jednym z czynników. Drugim jest fakt, że kupienie mieszkania na wynajem gwarantuje comiesięczny wpływ – wyjaśnił Furgon.

Gość dodał, że ceny nieruchomości w Polsce są stabilne, a nieruchomości uchodzą za najlepsze zabezpieczenie wolnych środków przed inflacją.

Z Jackiem Furgonen rozmawiał Arkadiusz Augustyniak.

W programie także m.in. o rosnącej popularności Karty Seniora.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/pr

Tym żyje kraj w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 5.06.17

Godzina emisji: 12:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak