X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fotoradary w Warszawie znów działają

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Generalna Inspekcja Transportu Drogowego uruchomiła dwadzieścia fotoradarów, przejętych od stołecznej straży miejskiej. Prędkość kontrolowana jest między innymi na skrzyżowaniu ulic Witosa i Sobieskiego, na ulicach Radzymińskiej i Grójeckiej, a także na moście Gdańskim.
Audio
Uruchamianie jednego z fotoradarów przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Sobieskiego w Warszawie, 14 bm. W całej stolicy o 9.30 zaczęło działać 20 fotoradarów przejętych od warszawskiej straży miejskiej.
Uruchamianie jednego z fotoradarów przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Sobieskiego w Warszawie, 14 bm. W całej stolicy o 9.30 zaczęło działać 20 fotoradarów przejętych od warszawskiej straży miejskiej.Foto: PAP/Rafał Guz

Jak mówił Marek Konkolewski, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD to jednostka Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego, odpowiedzialna m.in. za funkcjonowanie fotoradarów), urządzenia kontrolują prędkość pojazdów w najbardziej niebezpiecznych miejscach na mapie stolicy.

– Fotoradary działają na największych skrzyżowaniach, tam gdzie jest największe natężenie ruchu. Jednocześnie, w tych miejscach kierowcy najczęściej popełniają wykroczenia – wskazywał ekspert.

Oprócz uruchomionych dwudziestu fotoradarów – przejętych pod koniec 2016 roku przez GITD od stołecznej straży miejskiej (ten podmiot stracił w świetle prawa uprawnienia do użytkowania urządzeń) – w kolejnych tygodniach na terenie Warszawy będą działać kolejne. – Kilka urządzeń przejęliśmy dopiero 6 kwietnia, nie było możliwości, by działały one już teraz – wskazywał Marek Konkolewski.

Więcej o sprawie w materiale Ewy Wasążnik i rozmowie z Markiem Konkolewskim. W magazynie Tym Żyje Kraj również relacja Anny Orzeł – dziennikarka mówiła o tym, jak sytuacja dotycząca fotoradarów wygląda w Radomiu. 

Tym żyje kraj w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/IAR
___________________

Data emisji: 14.04.17

Godzina emisji: 12.10


Zobacz więcej na temat: fotoradar Warszawa motoryzacja

Czytaj także

Gminy walczą o fotoradary

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 13:24
Samorządowcy są oburzeni nowymi ustawami o ruchu drogowym i strażach gminnych. Gminy mogą stracić nawet do kilkuset tysięcy złotych, które wpływały do budżetu z mandatów nałożonych na kierowców przekraczających prędkość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierowcy pod kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 20:20
W audycji „Szukając dziury w całym” Marcin Flieger, Tomasz Parol i Łukasz Zboralski dyskutowali o sposobach kontrolowania kierowców i systemie sankcji za wykroczenia drogowe. Wyłączone 1 stycznia fotoradary mogą z powrotem wrócić do użytku na ulicach Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez fotoradarów jeździmy szybciej

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 17:06
Według badań Instytutu Transportu Samochodowego ponad 70 proc. kierowców przekracza dozwoloną prędkość w miejscach, w których do końca ubiegłego roku stały fotoradary straży miejskiej. – Liczba kierowców, którzy nie respektują przepisów, przerosła nasze wyobrażenie – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zielińska z ITS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samorządowe fotoradary wracają do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 13:01
Zgodnie z obowiązującym prawem, organy samorządowe nie mogą korzystać już z urządzeń rejestrujących na drogach. Teraz warszawskie fotoradary, należące do straży miejskiej, znów jednak będą monitorowały stołeczne ulice. W Magazynie Samorządowym o sprawie mówił Marcin Flieger z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
rozwiń zwiń