X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ogłoszono konkurs na dwa pomniki smoleńskie w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 20:05
Rozpoczyna się konkurs, który ma wyłonić autorów projektów pomników smoleńskich. – Sprawa godnego upamiętnienia ofiar powinna być już dawno zamkniętym rozdziałem – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta Do Rzeczy i Wirtualnej Polski.
Audio
  • 12.04.17 Ogłoszono konkurs na dwa pomniki smoleńskie w Warszawie
W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej na Placu Piłsudskiego przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa odsłonięto popiersie Lecha Kaczyńskiego.
W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej na Placu Piłsudskiego przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa odsłonięto popiersie Lecha Kaczyńskiego. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił na konferencji Społecznego Komitetu Budowy Pomników: śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej, że środki na budowę pomników są zbierane. Jak przekonywał, na "pewno ich wystarczy", by "postawić dwa okazałe pomniki".

Jak oceniał na naszej antenie Marcin Makowski, postawienie pomników to sprawa "normalna i oczywista". – Godne upamiętnienie ofiar powinno być już rozdziałem dawno zamkniętym – podkreślał komentator. – Od siedmiu lat dyskutujemy o tym, czy pomniki powinny stanąć w tak oczywistym miejscu, jak Krakowskie Przedmieście. To tam przecież Polacy gromadzili się zaraz po tragedii – dodawał gość PR24.

Zdaniem Marcina Makowskiego, kwestia budowy pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej nie zakończy dyskusji dotyczących samej tragedii. – Sprawa katastrofy smoleńskiej będzie jeszcze dzieliła przez dekady – pointował dziennikarz.

Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma powstać na placu pomiędzy Dowództwem Garnizonu Warszawskiego a Hotelem Europejskim, a Ofiar Tragedii Smoleńskiej na skwerze ks. Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Jak ponformował poseł PiS Jacek Sasin "jest to forma kompromisu" wynikająca z potrzeby uporządkowania przestrzeni Krakowskiego Przedmieścia. "Przed Pałacem Prezydenckim dzisiaj nie ma miejsca, żeby takie pomniki mogły stanąć. Te miejsca, które zaproponowaliśmy są najbliżej Pałacu Prezydenckiego z możliwych dostępnych lokalizacji na tym obszarze" - podkreślił. Sam konkurs ma zostać rozstrzygnięty w październiku. 

Polskie Radio 24/PAP/mp

Tym żyje kraj w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 12.04.17

Godzina emisji: 12.15


 

 

Czytaj także

Andrzej Duda: powinny powstać dwa pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 18:18
– Tu w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu, powinien powstać pomnik Lecha Kaczyńskiego – mówił Andrzej Duda w przemówieniu podczas obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Obecny prezydent podkreślał również, że oprócz tego w stolicy potrzebny jest monument upamiętniający wszystkich, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekty prac podkomisji smoleńskiej. "Hipoteza, sugestia, teoria"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:59
Według ustaleń podkomisji MON do zbadania katastrofy smoleńskiej, bardzo wiele wskazuje na to, że 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie tupolewa doszło do wybuchu.  W Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie podczas, posiedzenia podkomisji, zaprezentowano wyniki badań. Zapoczątkował je pokaz filmu ukazującego rekonstrukcję tragicznego lotu. O raporcie rozmawiali w Debacie Dnia Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Paweł Lisicki (Do Rzeczy) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: przyjdzie czas, kiedy Polacy dowiedzą się, co stało się w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:59
– Państwo polskie, w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, nic nie zrobiło, by wyjaśnić katastrofę smoleńską – mówiła w Rozmowie PR24 Małgorzata Gosiewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gościem Polskiego Radia 24 był również Andrzej Melak, polityk PiS, brat zmarłego 10 kwietnia 2010 roku Stefana Melaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw. Anna Sarzyńska o "przemyśle pogardy"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 21:25
"Przemysł pogardy" to określenie odnoszące się do mowy nienawiści wobec Lecha Kaczyńskiego – zarówno w czasie prezydentury, jak i po jego śmierci. W Kulisach Spraw o niszczeniu przez niektóre środowiska pamięci o zmarłym w katastrofie smoleńskiej prezydencie RP mówiła Anna Sarzyńska, dziennikarka (wSieci i wPolityce).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: to ogromny krok w kierunku wyjaśnienia prawdy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 22:06
– Dziś jest szczególny dzień, bo prawda w niemałej mierze została już pokazana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Według niego prezentacja, która w poniedziałek odbyła się na WAT, "pokazała, jak to wszystko wyglądało z bardzo wysokim stopniem prawdopodobieństwa".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: w raporcie podkomisji smoleńskiej jest nauka, nie ma propagandy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 18:10
W poniedziałek podkomisja MON do zbadania katastrofy smoleńskiej zaprezentowała wyniki swoich badań. Zdaniem ekspertów, bardzo wiele wydarzeń wskazuje na to, że na pokładzie TU154M 10 kwietnia 2010 roku doszło do wybuchu. – Badania zostały zakończone i mogą być poddane osądowi naukowemu, jesteśmy na to gotowi – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister obrony narodowej Antoni Macierewicz .
rozwiń zwiń