more_horiz

Znaki wolności. "Wystawa, która żyje"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 20:38
Znaki wolności to wystawa poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Składa się na nią ok. 500 dzieł sztuki polskiej - malarstwa, grafiki rzeźby, a także filmy, dokumenty i pamiątki. Ekspozycję można oglądać do 31 marca 2019 na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.
Audio
  • 12.01.19 Historia na Dziś: Znaki wolności. Wystawa, która żyje
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: shutterstock.com

- To wystawa ideowa, czyli taka która pokazuje sytuacje kulturowe lub historyczne, bez specjalnej dbałości o szczegóły, czy chronologię. Są tam przywołane bardziej wspomnienia, sytuacje i kontekst historyczny, niż dokładna narracja, precyzyjna chronologia, którą normalnie się stosuje. Ekspozycja charakteryzuje się dużą dawką emocji, która jest przekazywana i ma wywoływać reakcje - mówił prof. Wojciech Fałkowski.

Dyrektor Zamku Królewskiego mówił, że "Znaki wolności" to wystawa, która cały czas się zmienia: - To ekspozycja, który cały czas żyje. To nie tylko ostatnia sala, gdzie dodaje się "selfie", ale także wciąż dodawani kolejni niepodległościowi bohaterowie. Już na wernisażu zaczęto się upominać np. o Ignacego Daszyńskiego.

Więcej w całej audycji.

Audycję Historia na dziś prowadził Tadeusz Płużański. 

PR24

___________________

Data emisji: 12.01.19

Godzina emisji: 16:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak