X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Znaki wolności. "Wystawa, która żyje"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 20:38
Znaki wolności to wystawa poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Składa się na nią ok. 500 dzieł sztuki polskiej - malarstwa, grafiki rzeźby, a także filmy, dokumenty i pamiątki. Ekspozycję można oglądać do 31 marca 2019 na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.
Audio
  • 12.01.19 Historia na Dziś: Znaki wolności. Wystawa, która żyje
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: shutterstock.com

- To wystawa ideowa, czyli taka która pokazuje sytuacje kulturowe lub historyczne, bez specjalnej dbałości o szczegóły, czy chronologię. Są tam przywołane bardziej wspomnienia, sytuacje i kontekst historyczny, niż dokładna narracja, precyzyjna chronologia, którą normalnie się stosuje. Ekspozycja charakteryzuje się dużą dawką emocji, która jest przekazywana i ma wywoływać reakcje - mówił prof. Wojciech Fałkowski.

Dyrektor Zamku Królewskiego mówił, że "Znaki wolności" to wystawa, która cały czas się zmienia: - To ekspozycja, który cały czas żyje. To nie tylko ostatnia sala, gdzie dodaje się "selfie", ale także wciąż dodawani kolejni niepodległościowi bohaterowie. Już na wernisażu zaczęto się upominać np. o Ignacego Daszyńskiego.

Więcej w całej audycji.

Audycję Historia na dziś prowadził Tadeusz Płużański. 

PR24

___________________

Data emisji: 12.01.19

Godzina emisji: 16:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak