X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sprawa sędziego Józefa I. Rafał Dudkiewicz: jest duży problem z przejrzystością wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 15:33
- Byłby to duży kłopot, kolejne uprawomocnienie PRL-u, który jest związany z ochroną interesów kastowych. III RP ma problem ze swoją najnowsza historią - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Rafał Dudkiewicz. Dziennikarz odniósł się w ten sposób do sytuacji sędziego I., którego immunitet może zostać niezawieszony. 
Gmach Sądu Najwyższego w Warszawie
Gmach Sądu Najwyższego w WarszawieFoto: shutterstock.com/kolbet

Przypomnijmy, prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej wystąpili z wnioskiem do Sądu Najwyższego o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Józefa I. za skazanie 21-letniego robotnika oskarżonego o kolportowanie ulotek wymierzonych we władze PRL. 

Były sędzia Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego Józef I. obecnie jest sędzią Sądu Najwyższego.

akta free ipn dokumenty free shutt 1200.jpg
IPN chce postawić zarzut zbrodni komunistycznej sędziemu SN. Jest wniosek o uchylenie immunitetu

- To jest bardzo duży problem z uporządkowaniem spraw dotyczących przeszłości. Każdy wymaga od sędziego, przed którym czasami zdarza się dochodzić sprawiedliwości, nieskazitelnego wizerunku. Chce wiedzieć z kim staje oko w oko, kto będzie wydawał tzw. sprawiedliwy wyrok wobec jego osoby, spraw - podkreślił gość audycji.

Dziennikarz wskazał, że idealnie byłoby, gdyby sędziami były osoby poza jakimikolwiek podejrzeniami czy dwuznacznościami związanymi z minionym ustrojem, który nie chce do końca przeminąć. 

Jak się okazuje, jest wiele osób, które podzielają punkt widzenia Józefa I. - Właśnie oni mogą przesadzić o tym, że immunitet sędziego I. nie zostanie zawieszony - podkreślił Rafał Dudkiewicz.


Posłuchaj
11:12 _PR24_AAC 2020_12_06-15-06-29.mp3 Rafał Dudkiewicz o sprawie sędziego Józefa I. ("Gorący Temat")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Gorący Temat"

Prowadził: Tadeusz Płużański

GośćRafał Dudkiewicz, publicysta

Data emisji: 06.12.2020

Godz. emisji: 15.06

kmp

Czytaj także

IPN chce postawić zarzut zbrodni komunistycznej sędziemu SN. Jest wniosek o uchylenie immunitetu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:07
Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie wystąpiła do Sądu Najwyższego z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej byłego sędziego Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego Józefa I. Zamierza mu postawić zarzut popełnienia zbrodni komunistycznej polegającej na bezprawnym skazaniu 21-letniego robotnika za kolportowanie ulotek wymierzonych we władze PRL. Józef I. jest wciąż czynnym sędzią, obecnie Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinien stracić swoje stanowisko". Iwona Arent o przeszłości sędziego SN Józefa I.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:00
- Najwyższy czas by ludzie związani z aparatem bezpieczeństwa PRL, odpowiedzieli za swoje czyny przeciwko Polsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Iwona Arent. Gościem audycji był też Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dokumenty o nim były w archiwach, ale były 'zabetonowane'". Dorota Kania o sędzi Józefie Iwulskim

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 14:00
 - W 1989 r. Niemcy odsunęli od orzekania sędziów poprzedniego okresu i zastosowali opcję zero. My tego nie zrobiliśmy i mamy tego konsekwencje - tak o sprawie sędziego Józefa Iwulskiego mówił red. Dorota Kania.
rozwiń zwiń