X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Twórca "SokuzBuraka" zatrudniony w sztabie Kidawy-Błońskiej. Wikło: ten profil to największy ściek w sieci

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 16:36
- "SokzBuraka" insynuował, że Małgorzata Wassermann dokonała aborcji. Teraz pyta o romanse Andrzeja Dudy. Posługuje się niesprawdzonymi informacjami, by do przeciwnika kandydatki PO coś się przylepiło. To ściek, który kiedyś był właściwy tylko dla jednej gazety w Polsce, dla tygodnia "NIE" Jerzego Urbana. - "SokzBuraka" jest godnym następcą tego, co robił Urban - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
Audio
  • Marcin Wikło o związkach Mariusza Kozaka-Zagozdy (Gorący temat)
Marcin Wikło
Marcin WikłoFoto: PR24/AK

O etatowej pracy twórcy profilu "SokuzBuraka" Mariusza Kozaka-Zagozdy w strukturach PO, współpracy z Romanem Giertychem oraz o walce politycznej Marcin Wikło napisał razem z Markiem Pyzą w artykule "Co ukrywa sztab Kidawy-Błońskiej". - Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ukrywał do dziś Mariusza Kozaka-Zagozdę. To bardzo sprawny PR-owiec, który stworzył, wymyślił i administruje profilem "SokzBuraka" - powiedział Marcin Wikło. 

"Największy internetowy ściek hejterski"

kidawa 1200 pap.jpg
Powiązany z "SokiemzBuraka" i Fundacją Otwarty Dialog. Teraz pomaga Kidawie-Błońskiej

"SokzBuraka" to internetowy profil, gdzie publikowane są m.in. memy, fotomontaże i inne materiały, często wymierzone w polityków PiS. W przeszłości wiele udostępnianych tam materiałów okazywało się fake newsami. Teraz tygodnik "Sieci" podaje, że założyciel serwisu ma wciąż blisko współpracować z PO.

Jeśli któryś z prawicowych polityków doznał kiedyś jakiejś przykrości w internecie, to podejrzewam, że musiał być w to zamieszany "SokzBuraka". To największy internetowy ściek hejterski, jaki można sobie wyobrazić. Mamy jasność i pewność, że to człowiek wcześniej zatrudniony przez partię PO, ratusz Rafała Trzaskowskiego i przez komitety wyborcze w poprzednich wyborach, jest także na etacie w komitecie wyborczym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

"Tu tysiączek, tam tysiączek. Tu kilka, tam kilka"

Dziennikarze Marcin Wikło i Marek Pyza odkryli Mariusza Kozaka-Zagozdę we wrześniu 2019 roku. - Jego powiązania, gdzie jest zatrudniony, że to on administruje profilem "SokzBuraka", że wykonywał maskujące ruchy, by odsunąć od siebie podejrzenie, że stoi za tym profilem. Teraz dotarliśmy do kolejnych informacji i potwierdza się wszystko to, o czym pisaliśmy. Drugi etat miał w partii Platforma Obywatelska, był również zatrudniony w komitecie wyborczym Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski wciąż zatrudnia go urzędzie miasta stołecznego Warszawy, a nowością jest zatrudnienie go w komitecie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Tu tysiączek, tam tysiączek. Tu kilka, tam kilka. Uzbiera się z tego niezła kwota. To są w sumie dziesiątki tysięcy. Zastanawiające jest, ile godzin ma doba Mariusza Kozaka-Zagozdy. Jeżeli policzyć, że na etatach ma popracować po osiem godzin, to doby by mu nie starczyło - tłumaczył publicysta.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, jeżeli któryś z prawicowych polityków doznał kiedyś jakiejś przykrości w internecie, to musiał być w to zamieszany "SokzBuraka". 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Gorący temat"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Marcin Wikło
Data emisji: 2.03.2020
Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie. W sztabie Kidawy-Błońskiej znalazło się miejsce dla twórcy "SokuzBuraka"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 07:10
"Twórca profilu »SokzBuraka«, który nadal pracuje dla Platformy Obywatelskiej oraz warszawskiego ratusza, został zatrudniony w komitecie wyborczym kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej" - pisze w poniedziałek tygodnik "Sieci".
rozwiń zwiń