X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Arkadiusz Jabłoński: ten rząd ma być bardziej autorski, skupiony na roli premiera

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 16:09
- To była bardzo robocza, techniczna prezentacja. Oczekiwaliśmy czegoś spektakularnego. W tych najważniejszych resortach nazwiska się w zasadzie nie zmieniły - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr hab. Arkadiusz Jabłoński (KUL).
Audio
  • Dr hab. A. Jabłoński: mam wrażenie, że taki czas na wielką zmianę w rządzie może nastąpić po wyborach prezydenckich (Gorący temat/PR24)
Premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński
Premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz KamińskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Premier Mateusz Morawiecki, który pozostanie szefem rządu przedstawił skład swojego nowego gabinetu. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii.

Kazimierz Kik 1200.jpg
Prof. Kazimierz Kik: zamysłem rządu jest wzmocnienie Polski w UE

- To była bardzo robocza, techniczna prezentacja. Oczekiwaliśmy czegoś spektakularnego. W tych najważniejszych resortach nazwiska się w zasadzie nie zmieniły. Zgadzam się z opinią, którą prezentuje wiele ekspertów i publicystów, a mianowicie, że jest to zmiana strukturalna - zauważył socjolog. - Zastanawiające jest to, że nie ma pana Kwiecińskiego. Nie podano żadnego powodu jego nieobecności. Minister Kwieciński był przecież w pewnym momencie twarzą finansów publicznych. Został zastąpiony przez Tadeusza Kościńskiego. To na pewno jest pewnie zaskoczenie - podkreślił dr hab. Arkadiusz Jabłoński .

"Kredyt zaufania wobec premiera jest duży"

- Gdy mówimy o zmianach strukturalnych, to podkreśla się to, że ten rząd ma być bardziej autorski, skupiony na roli premiera - Tadeusz Kościński jest dawnym współpracownik premiera. (...) Nie widać było entuzjazmu, niektóre rzeczy wydawały się nie do końca przygotowane. Minister sportu jest nieznany, minister Sasin został szefem resortu, którego nazwy jeszcze nie znamy… Kredyt zaufania wobec premiera jest duży. Wydaje mi się, że jest to jakiś układ w trakcie dopinania. Mam wrażenie, że taki czas na wielką zmianę w rządzie może nastąpić po wyborach prezydenckich - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Gorący Temat" był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 09.11.2019

Godzina emisji: 15.16

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Kosiński o zmianach w rządzie: to nie rewolucja, a kontynuacja

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 10:31
- Spodziewano się trzęsienia ziemi. Okazało się, że zmiany są co najwyżej personalne, kosmetyczne. To nie jest żadna rewolucja, to kontynuacja. Dla mnie osobiście zaskoczeniem jest brak Jerzego Kwiecińskiego - mówił Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") na antenie Polskiego Radia 24. W "Debacie Polskiego Radia 24" wzięli również udział dr Karolina Zioło-Pużuk oraz Jerzy Mosoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Roszkowski o nowych resortach gospodarczych: mocno akcentowana agenda unijna

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 12:44
- Wszystkie elementy związane z agendą unijną będą teraz mocno akcentowane. To widać też po powołaniu Michała Kurtyki na ministra klimatu. Teraz będzie istotne, żeby polskie postulaty wybrzmiały w Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, ekonomista i prezes Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Macierewicz: rządy PO to były rządy przyspieszonego wyludniania się Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 13:57
- Osoby, które mnie atakują kwestionują podstawowe instytucje, które budują silną Polskę. Ci ludzie pokazują, kim tak naprawdę są  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 marszałek senior Antoni Macierewicz (PiS).
rozwiń zwiń