X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Beata Maciejewska: ponowne licznie głosów próbą zastraszania społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 16:31
- Próby ponownego liczenia głosów są mechanizmem obronnym PiS i próbą zastraszania społeczeństwa. Ponownie liczone głosy mają być tam, gdzie PiS nie podoba się wynik wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska z Wiosny.
Audio
  • 15.10.19 Beata Maciejewska: wnioski PiS o ponowne licznie głosów są niezasadne
Beata Maciejewska
Beata MaciejewskaFoto: PR24/AK

Do Sądu Najwyższego wpłynęło sześć protestów wyborczych złożonych przez pełnomocnika komitetu wyborczego PiS. Dotyczą one wyborów do Senatu w sześciu okręgach: nr 100 (Koszalin), nr 75 (Tychy i Mysłowice), nr 12 (Grudziądz), nr 92 (Gniezno), nr 95 (m.in. powiaty krotoszyński i ostrowski), nr 96 (Kalisz). W protestach PiS wnioskuje m.in. o ponowne przeliczenie głosów, zarzucając niewłaściwe zakwalifikowanie głosów jako nieważne. W czwartek PKW negatywnie zaopiniowała jeden z protestów wyborczych PiS - dotyczący senackiego okręgu nr 75. PKW uznała, że zarzuty w nim podnoszone nie dają podstaw do ponownego przeliczenia głosów w tym okręgu i wnioskowała o pozostawienie protestu bez dalszego biegu.

Niezasadne wnioski PiS


Dariusz Standerski 1200.jpg
Dariusz Standerski: jestem zwolennikiem wspólnego klubu Lewicy w Sejmie

Zdaniem Beaty Maciejewskiej nie ma podstaw do wniosków PiS. - Inne wnioski mają podstawy. Na przykład to, że było użyte złe logo i mogło to być mylące dla wyborców. Tutaj mamy wniosek o ponowne przeliczenie głosów bez żadnych podstaw. Uważam, że jest to zastraszanie, próba powiedzenia, że "my i tak to sobie przeliczymy" - tłumaczyła posłanka Wiosny. Ponowne licznie głosów SN może zlecić właściwemu sądowi okręgowemu. - Będziemy chcieli, by przy liczeniu, jeśli do niego dojdzie, byli też obecni obserwatorzy - dodała Maciejewska.  

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczyła, że jeśli wynik wyborczy nie budzi żadnych wątpliwości, to ponowne liczenie głosów jest zbędne. - To, że mamy prawo coś zrobić nie oznacza, że jest to zasadne. Jako Lewica uznajemy, że wnioski PiS są absolutnie niezasadne. Tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego - powiedziała Maciejewska.

SLD i Wiosna razem, bez Razem

SLD i Wiosna planują założenie nowej partii. Kongres założycielski i programowy zaplanowano na 14 grudnia. - Data nie ma żadnych konotacji historycznych - zapewniała Beata Maciejewska. (Przyp. red. 14 grudnia 1948 roku doszło do zjednoczenia PPS i PPR, powstała PZPR).

Do projektu powołania nowej partii dystans zachowuje Razem Adriana Zandberga. - Cieszę się, że będziemy mogli współpracować. Polityka polega na tym żebyśmy mogli otwierać się na środowiska i docierać. SLD i Razem to różne środowiska, nasza wspólna kampania była sukcesem, także w docieraniu się. Dziś stoimy przed możliwością stworzenia wspólnego lewicowego frontu. Jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce. Razem wybierze taką drogą, która będzie najlepsza. Liczę na to, że będziemy razem. Jeśli jednak się nie zdecydują, to wydaje się, że i tak będziemy współpracować - podsumowała.      

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Data emisji: 25.10

Godzina emisji: 15.09

PR24Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magda Zdyra (SLD): liderzy Lewicy potrafili zjednoczyć się dla wspólnego celu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 20:38
– Nasz wynik wyborczy jest zadowalający, ale w przyszłości liczymy na więcej. Za cel obraliśmy sobie wejście do Sejmu, by realizować nasz program. To było najważniejsze – powiedziała Magda Zdyra, sekretarz mazowieckiego SLD.
rozwiń zwiń