X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Kulasek z SLD: niezmiernie cieszy nas decyzja ws. Janusza Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 15:46
Kandydatura Janusza Wojciechowskiego na komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa została zaakceptowana. - Nas to niezmiernie cieszy. Trzymamy kciuki za każdego Polaka, który otrzymuje tak ciekawą propozycję - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek z SLD.
Audio
  • 08.10.19 Marcin Kulasek: niezmiernie cieszy nas decyzja ws. Janusza Wojciechowskiego (PR24)
Marcin Kulasek
Marcin KulasekFoto: PR24/Bartłomiej Bitner

Akceptacja kandydatury Janusza Wojciechowskiego nie była oczywista, bowiem polski kandydat na komisarza UE ds. rolnictwa musiał przedstawić dodatkowe pisemne odpowiedzi oraz ponownie odpowiadać na pytania podczas drugiego wysłuchania. Komisja rolna w Parlamencie Europejskiej pozytywnie zaopiniowała jednak jego kandydaturę. Między innymi na ten temat mówił w Polskim Radiu 24 kandydat do Sejmu z list SLD Marcin Kulasek.

Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
J. Saryusz-Wolski: opozycja bruździ ws. kandydatury J. Wojciechowskiego

M. Kulasek: cieszymy się z decyzji komisji rolnictwa PE

Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej podkreślił, że zarówno jego ugrupowanie, jak i cała lewicowa koalicja jest zadowolona z takiego rozwoju wypadków.

- Nas to niezmiernie cieszy. Trzymamy kciuki za każdego Polaka, który otrzymuje tak ciekawą propozycję z Unii Europejskiej. Zawsze kibicowaliśmy - czy to był Polak ze strony partii PiS, czy Polak ze strony partii PO - zawsze Lewica i SLD trzymały za Polaka na tak świetnym stanowisku kciuki i tak tez robimy - powiedział Marcin Kulasek.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Janusz Wojciechowski: będę dążył do wyrównania dopłat dla rolników

- Mam nadzieję, że pan Janusz Wojciechowski jako komisarz będzie realizował sprawy dobre dla Polski i polskich rolników, a nie tylko to, co wyznaczy mu partia, z której się wywodzi - dodał.

Czy lewica wróci do Sejmu?

Polityk SLD został zapytany także o pojawiające się w okresie kampanii wyborczej wypowiedzi osób znanych i popularnych. Poruszono między innymi temat słów aktorki Mai Ostaszewskiej, która zasugerowała, że PiS po wygranych wyborach może chcieć ograniczyć dostęp Polaków do Internetu.

- Końcówka kampanii rządzi się swoimi prawami. Różne rzeczy są wyciągane. Mam nadzieję, że Polacy racjonalnie zweryfikują wojnę polsko-polską i finalnie 13 października wybiorą trzecią drogę w postaci Lewicy - stwierdził kandydat SLD.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Jarosław Kaczyński: będziemy kontynuować naszą politykę społeczną

Marcin Kulasek podkreślił, że Lewica nie jest opozycją budującą swój program i swoją pozycję tylko poprzez wskazywanie przeciwieństw wobec PiS-u. - Jesteśmy opozycją, która nie buduje swojego programu tylko na walce z PiS. Dlatego mam nadzieję, że Polacy zauważyli, iż Lewica jest potrzebna - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jmo

__________________

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 15.08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojna cywilizacji". Temat aborcji w kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 08:11
- Czasem zachowanie w jakiejś sprawie na pewien czas "status quo" otwiera możliwość ku zmianie w przyszłości. Natomiast podnoszenie ciśnienia, pewnego rodzaju histeria może spowodować awanturę, która przyniesie skutki przeciwne - mówił w Polskim Radiu 24, w kontekście pomysłów dotyczących zmian w prawie aborcyjnym, publicysta Filip Memches.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Soin: ciężko pracujemy, by osiągnąć dobry wynik

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:00
- W politykę zawsze warto się angażować, szczególnie jeżeli chce się zrobić coś dobrego - mówiła w Polskim Radiu 24 najmłodsza stażem posłanka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józefa Szczurek-Żelazko: lekarze i pielęgniarki chcą pracować w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:09
- PiS postawił na budowę kadry medycznej, lecz warto pamiętać, że proces kształcenia lekarzy trwa kilkanaście lat. Zwiększyliśmy także wynagrodzenia, dzięki czemu lekarze i pielęgniarki nie wyjeżdżają już za granicę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Ortyl: inwestycje na Podkarpaciu pozwolą dogonić inne regiony Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 15:44
- Dziś Podkarpacie jest innowacyjne i bardzo tradycyjne. Te dwa elementy się doskonale uzupełniają. Inwestycje, które tu są czynione, dają nam szansę na doganianie pozostałych rejonów - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.
rozwiń zwiń