X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Biedroń o pracach komisji śledczej ds. Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 16:55
Przed sejmową komisją śledczą zeznania składał w czwartek funkcjonariusz ABW, który zajmował się sprawą Amber Gold. Jak mówił w Gorącym Temacie Wojciech Biedroń z portalu Wpolityce.pl, przy okazji jego przesłuchania wyszło, że „Marcin P. już w grudniu 2011 wiedział o wszystkich działaniach operacyjnych, jakie ABW prowadziła względem niego i spółki OLT”. – To wybrzmiało bardzo mocno – podkreślał publicysta.
Audio
  • 25.01.18 Wojciech Biedroń o pracach komisji śledczej ds. Amber Gold
Warszawa, 25.01.2018. Członkowie komisji: Witold Zembaczyński (L), Wojciech Zubowski (2L), Jarosław Krajewski (3L), przewodnicząca Małgorzata Wassermann (3P), Tomasz Rzymkowski (2P) i Iwona Arent (P) podczas posiedzenia. Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchuje funkcjonariusza ABW pracującego przy sprawie
Warszawa, 25.01.2018. Członkowie komisji: Witold Zembaczyński (L), Wojciech Zubowski (2L), Jarosław Krajewski (3L), przewodnicząca Małgorzata Wassermann (3P), Tomasz Rzymkowski (2P) i Iwona Arent (P) podczas posiedzenia. Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchuje funkcjonariusza ABW pracującego przy sprawie Foto: PAP/Paweł Supernak

– Ujawnialiśmy już tego typu informacje, ale one były do tej pory nieoficjalne. Dziś mamy twarde dowody, jest notatka funkcjonariusza ABW, który przypadkowo - co pokazuje skalę aberracji w służbach - słyszał przesłuchanie Marcina P., które prowadził inny funkcjonariusz – mówił Wojciech Biedroń. – Marcin P. wprost powiedział, że on w grudniu 2011 roku miał informacje o działaniach ABW nie z gdańskiej delegatury Agencji, a innego źródła. Pytanie, jakie to było źródło – dodawał gość PR24.

– Marcin P. powiedział, że jego źródłem mógł być Jacek Cichocki. Jeżeli okazałoby się, że informatorem pospolitego przestępcy był ówczesny minister spraw wewnętrznych, mamy do czynienia z gigantycznym skandalem. Dużo większym niż to wszytko, co słyszeliśmy wcześniej – pointował Wojciech Biedroń.

Więcej w całej rozmowie z Wojciechem Biedroniem, a także relacji Ewy Wasążnik, reporterki Polskiego Radia 24.

Gospodarzem programu była Małgorzata Łopińska

Polskie Radio 24/IAR/zz

_____________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 25.01.18

Godzina emisji: 15.08Czytaj także

„Wszystko, co się dzieje na komisji ds. Amber Gold przypomina filmy Barei”

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 09:23
- W sprawie Amber Gold zaczyna się wyłaniać sytuacja, w której firma pana P. to nie był prosty przekręt, ale przekręt mający bardzo wysoko postawionych mocodawców. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że niekoniecznie w Polsce – powiedział o pracach sejmowej komisji ds. Amber Gold Rafał Ziemkiewicz z Do Rzeczy. Gościem Debaty Poranka był także Marcin Celiński z Liberte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. Małgorzata Wassermann: nie mam wątpliwości, że Marcin P. jest człowiekiem „podstawionym”

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 22:00
„Po roku przesłuchań nie mam wątpliwości, że Marcin P. jest człowiekiem wymyślonym, podstawionym, prowadzonym przez trzy lata działalności i chronionym do końca” - powiedziała we wtorek szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) po przesłuchaniu b. szefa Amber Gold. O dzisiejszym przesłuchaniu przed komisją ds. Amber Gold mówiła w audycji Północ-Południe Marzena Nykiel (redaktor naczelna portalu wPolityce.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. Sylwester Latkowski: według źródła "Tygrys" i Marius Olech stoją za OLT i Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 14:30
Według źródła dziennikarzy to Jan P., pseudonim "Tygrys" i biznesmen Marius Olech stoją za powstaniem OLT i Amber Gold - wynika z zeznań Sylwestra Latkowskiego składanych w środę przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitujemy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Nisztor: ABW działała tak, by nie zaszkodzić Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 08:59
– W sprawie Amber Gold Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skompromitowała się całkowicie. Pytanie, na ile był to brak kompetencji, a na ile celowe działanie – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor. Dziennikarz śledczy Gazety Polskiej Codziennie odniósł się m.in. do przesłuchania Sylwestra Latkowskiego, byłego red. naczelnego Wprost, przez komisję śledczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policjanci przed komisją śledczą. "Nie zgłaszano mi problemów z dochodzeniem ws. Amber Gold"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 15:10
Nie zgłaszano mi problemów z dochodzeniem ws. Amber Gold i trudności we współpracy z prokuraturą w związku z tą sprawą - mówił przed komisją śledczą ds. Amber Gold b. komendant miejski policji w Gdańsku Zbigniew Pakuła. Dodał, że gdyby miał taki sygnał, to zareagowałby. Polskie Radio 24 transmitowało jego przesłuchanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przesłuchanie b. szefa CBA. "W sprawie Amber Gold Biuro zrobiło, co mogło"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 15:02
CBA zrobiło, co mogło w sprawie Amber Gold, co leżało w naszych kompetencjach - oświadczył b. szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w środę przed komisją śledczą. W trakcie przesłuchania Jarosław Krajewski (PiS) pytał świadka m.in. o to, od kiedy miał informacje na temat Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń