X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Protestują ci, którzy zarabiają pieniądza na uśmiercaniu zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 15:10
Mechaniczne uszkodzenia mózgu, zatrucie spalinami czy porażenia prądem, to tylko niektóre metody uboju zwierząt wciąż dopuszczane przez polskie prawo. O projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Mucha (Gazeta Polska Codziennie) i Grzegorz Puda, poseł PiS.
Audio
  • 20.12.17 „Protestują ci, którzy zarabiają pieniądza na uśmiercaniu zwierząt”
  • 20.12.17 Grzegorz Puda o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Projekt nowelizacji przewiduje m.in. wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer, a także zakaz uboju rytualnego. Budzi to jednak opór hodowców i organizacji rolniczych, które zapowiadają protesty w Warszawie. Jak poinformował Wojciech Mucha, skala tych protestów nie jest jednak bardzo duża. - Uczestniczą w nich ludzie, którzy zarabiają pieniądza na uśmiercaniu zwierząt – dodał dziennikarz.

Aspekt hodowli zwierząt futerkowych jest częścią szerszej ustawy, która jest proponowana przez posłów PiS. - W dużej mierze cywilizuje ona wreszcie traktowanie zwierząt w Polsce – zaznaczył Wojciech Mucha.

W ustawie mowa jest m.in. o zakazie uboju rytualnego, poprawie losu psów trzymanych na łańcuchach czy zakazie wykorzystywania zwierząt do celów cyrkowych czy żebraczych. - Pozostaje zapytać, dlaczego dopiero teraz zajmujemy się tym tematem, choć zawsze lepiej późno, niż wcale – dodał gość audycji.

O projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt mówił również w Polskim Radiu 24, Grzegorz Puda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gospodarzem audycji był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 20.12.17

Godzina emisji: 14.45

Czytaj także

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. „Projekt ma szansę uzyskać większość parlamentarną”

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 10:15
„W reakcji na liczbę przypadków znęcania się nad zwierzętami oraz szokujące przykłady bestialskiego uśmiercania zwierząt ministerstwo sprawiedliwości przygotowało pakiet zmian, które mają przeciwdziałać takim zdarzeniom” – poinformował resort sprawiedliwości, który obecnie przygotowuje nowe przepisy dotyczące ochrony praw zwierząt. O funkcjonowania schronisk, wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach i hodowli zwierząt futerkowych rozmawiali w Debacie Poranka poseł PO Paweł Suski (Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt), Dobrosława Gogłoza (Stowarzyszenie Otwarte Klatki) i Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Projekt ustawy zakłada radykalną poprawę losu zwierząt”

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 15:10
- Najważniejszym elementem projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt jest wprowadzenie m.in. całkowitego zakazu hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futro. Przeciwników hodowli futerkowych w naszym kraju przybywa, nie ma tez w Polsce rynku zbytu na futra. Wszystkie idą do Chin czy Rosji – powiedział w Polskim Radiu 24 Mikołaj Jastrzębski z Fundacji VIVA. Gość odniósł się w ten sposób do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w napisaniu którego PiS ściśle współpracował z opozycją w Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie PiS chcą większej ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 18:15
– Nie ma żadnego powodu, był istniał przemysł, którego jedyną racją bytu jest zarabianie na cierpieniu zwierząt – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa większości parlamentarnej, w ostatnich dniach wpłynął do Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próbuje stworzyć się wrażenie, że branża futrzarska jest Polsce niezbędna"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 22:10
- Jeśli są jakieś zorganizowane grupy to być może i ja do nich należę, bo jestem przeciwnikiem hodowli zwierząt na futra podobnie jak prof. Cenckiewicz i Jarosław Kaczyński. Oczywiście pod zarządem powierniczym niemiecko-rosyjsko-chińskim jesteśmy w zorganizowanej grupie przeciwko futrzarzom i najpewniej nas też prześwietli ABW - powiedział w audycji Kulisy Spraw Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coraz więcej Polaków popiera zakaz hodowli zwierząt na futra"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 16:17
 - Nastroje społeczne w Polsce bardzo szybko się zmieniają, coraz więcej osób popiera zakaz hodowli zwierząt na futra – powiedział w audycji Gorący Temat poseł PiS Grzegorz Puda. Parlamentarzysta komentował trwające prace nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
rozwiń zwiń