X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Barcelona: demonstracja na rzecz jedności Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 16:14
Około 300 tys. zwolenników jedności Hiszpanii zgromadziło się na marszu w centrum Barcelony, dwa dni po głosowaniu katalońskiego parlamentu, który opowiedział się za niepodległością regionu. Według stowarzyszenia Societat Civil Catalan niedzielny przemarsz przyciągnął ponad milion osób. O tym, co działo się w stolicy Katalonii mówiła Ewa Wysocka, specjalna wysłanniczka Polskiego Radia do Barcelony.
Audio
  • 29.10.17 Ewa Wysocka: w demonstracji wzięły udział ogromne tłumy manifestantów
Około 300 tys. zwolenników jedności Hiszpanii zgromadziło się na marszu w centrum Barcelony
Około 300 tys. zwolenników jedności Hiszpanii zgromadziło się na marszu w centrum BarcelonyFoto: PAP/EPA/Enric Fontcuberta

Organizator demonstracji - obywatelskie stowarzyszenie Societat Civil Catalan - ogłosił, że marsz pod hasłem "My wszyscy jesteśmy Katalonią. Rozsądek na rzecz współistnienia" ma na celu obronę jedności Hiszpanii i odrzucenie "bezprecedensowego ataku w historii demokracji".

– Rozbieżności w ocenie liczby demonstrantów są spore, ale nawet jeżeli wypośrodkujemy te dane, to 500 tys. demonstrantów jak najbardziej mogło przybyć na niedzielna manifestację. Przypominała ona wielki piknik z flagami, balonami oraz symbolami Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że wszystko przebiegało bardzo spokojnie i pokojowo – relacjonowała z Barcelony Ewa Wysocka.  

Dziesiątki tysięcy demonstrantów zgromadziły się na centralnym placu Barcelony. Nastrój wśród uczestników był uroczysty i radosny, nie odnotowano żadnych incydentów. – Pojawiały się za to liczne hasła nawołujące do uwięzienia byłego już premiera katalońskiego parlamentu – Carlesa Puigdemonta – dodała Ewa Wysocka.

Udział w niedzielnej demonstracji wzięli m.in. przywódcy ugrupowań politycznych przeciwnych podziałowi kraju, w tym rządzących konserwatystów oraz liberałów i socjalistów, a także członkowie rządu w Madrycie, w tym minister zdrowia Dolors Montserrat i Enric Millo, przedstawiciel rządu centralnego w Katalonii. 

PAP/Polskie radio 24/db

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 29.10.17

Godzina emisji: 15:08

 

 

Czytaj także

Katalonia zagłosowała za niepodległością. „Większość krajów UE poprze Madryt”

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 16:35
– Unia Europejska w tej sprawie jednoznacznie poprzez Królestwo Hiszpanii, bojąc się uruchomienia podobnych procesów w innych krajach – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Hiszpański Senat przyjął dokument zezwalający na zawieszenie autonomii Katalonii, a wcześniej parlament lokalny w Barcelonie zagłosował za niepodległością regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katalonia ogłosiła niepodległość, premier Hiszpanii rozwiązał lokalny parlament

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 22:30
W ciągu jednego dnia Katalonia ogłosiła niepodległość i - decyzją Senatu w Hiszpanii - utraciła autonomię. Premier Hiszpanii Mariano Rajoy rozwiązał kataloński parlament. Zapowiedział odwołanie rządu Katalonii i ogłsił nowe wybory. Unia Europejska nie zmienia zdania i w dalszym ciągu nie interweniuje w tej sprawie. „Nikt w Europie nie uzna niepodległości Katalonii" – zapowiedział w piątkowy wieczór przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajan. O sprawie mówił w audycji Świat w Powiększeniu europeista prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspertka o sytuacji w Katalonii: możliwe wszystkie scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 09:55
Rozwiązanie parlamentu, odwołanie lokalnego, katalońskiego rządu i przedterminowe wybory w regionie – takie będą konsekwencje zawieszenia autonomii Katalonii. O sprawie w Magazynie Europejskim Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier hiszpańskiego rządu odpowiedzialna za katalońską administrację

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 21:08
Wicepremier Soraya Saenz de Santamaria pokieruje administracją Katalonii. Wczoraj wieczorem w Hiszpanii wszedł w życie 155. artykuł konstytucji zawieszający autonomię regionu. W ponad 20 hiszpańskich miastach odbyły się manifestacje poparcia dla zdymisjonowanego Carlesa Puigdemonta i protesty przeciwko niemu. O dynamicznej sytuacji na Półwyspie Iberyjskim mówił w magazynie Świat w Powiększeniu Maciej Okraszewski z serwisu dzialzagraniczny.pl.
rozwiń zwiń