X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Nisztor o kulisach afery polickiej: kupiono kopalnie, które nie istnieją

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 19:15
Bez aresztu dla dziesięciu zatrzymanych ws. "afery polickiej". Sąd Rejonowy w Szczecinie nie przychylił się do wniosków prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec osób z byłego kierownictwa i spółek zależnych Zakładów Chemicznych w Policach. W Gorącym Temacie komentarz Piotra Nisztora, dziennikarza śledczego Gazety Polskiej Codziennie.
Audio
  • 23.06.16 Sąd nie zgodził się na areszt wobec bohaterów „afery polickiej”
Piotr Nisztor
Piotr NisztorFoto: PJ

Osoby, których aresztowania domagała się prokuratura, są podejrzane o wyrządzenie spółce wielomilionowych szkód. Jednak według sądu zebrane w sprawie dowody, a także postawa procesowa podejrzanych, nie pozwalają na zastosowanie wobec nich najsurowszego środka zapobiegawczego.

–  Pytanie, czy to gra sądu, który już niejednokrotnie pokazywał, że ma odmienne zdanie od prokuratury, czy rzeczywiście to, co zostało przedstawione, budziło wątpliwości i nie ma też obawy matactwa – komentował w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor.

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłych członków zarządu Zakładów Chemicznych Police i niektórych byłych menadżerów spółki. Prokuratura Regionalna ujawniła zarzuty, jakie postawiła podejrzanym. Chodzi o działanie na szkodę Zakładów. Według śledczych, podejmowali oni decyzje, które doprowadziły do straty w sumie 30 milionów złotych.

– Chodzi o jedną z zagranicznych inwestycji, konkretnie o zakup kopalni fosforytów w Senegalu. Problem polegał na tym, że zakupione kopalnie faktycznie nie istnieją. Okazało się, w momencie gdy doszło do transakcji, że, jedna kopalnia jest wyczerpana, a druga zostanie do takiego stanu doprowadzona po zaledwie kilku miesiącach – wyjaśniał Piotr Nisztor. – To inwestycja, która nigdy nie powinna była zostać przeprowadzona – pointował.

Więcej w całej rozmowie.

W II części audycji rozmowa z Alfredem Bujarą. Przedstawiciel NSZZ "Solidarność" komentował słowa minister rodziny pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska stwierdziła, że ograniczenia handlu w niedzielę należy wprowadzać etapami. Przypomniała przy tym, że tempo prac nad projektem, który ma wprowadzić to rozwiązanie, zależy od parlamentu. Jej zdaniem, realne jest wejście w życie tych rozwiązań w 2018 roku.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/IAR/mp

__________________

Data emisji: 23.06.17

Godzina emisji: 15.13

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera policka. Zbigniew Ziobro: decyzja sądu niezrozumiała i szokująca

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 13:54
Zdaniem ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego decyzja Sądu Rejonowego w Szczecinie o niearesztowaniu 10 zatrzymanych w związku z tak zwaną "aferą policką" jest "niezrozumiała" i "szokująca". Prokuratura Krajowa poinformowała, że złoży zażalenie na tę decyzję. Zebrane dowody i postawa podejrzanych były powodem nieuwzględnienia przez szczeciński sąd wniosków aresztowych wobec 10 osób - odpowiada sąd. Konferencję prasową Zbigniewa Ziobry transmitowaliśmy na antenie Polskiego Radia 24. 
rozwiń zwiń