X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Budżet na 2020 rok bez deficytu. Co oznacza dla Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 23:00
Rząd przyjął projekt budżetu państwa na przyszły rok. Zgodnie z nim plan dochodów i wydatków ma być pozbawiony deficytu. Na ten temat w Polskim Radiu 24 rozmawiali: Piotr Palutkiewicz, ekspert Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Piotr Ostrowski, wiceprzewodniczący OPZZ.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/im_coco

We wtorek premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządu poinformował o przyjęciu budżetu na rok 2020, który - po raz pierwszy od 1989 roku - nie zakłada deficytu. To znaczy, że rząd prognozuje taką samą ilość wydatków, co przychodów budżetowych.

Wydatki na służbę zdrowia przekroczą 5 proc. PKB. Natomiast wydatki na cele społeczne mają wynieść ponad 66 mld zł. "W ramach budżetu państwa zaproponowanego na rok 2020 są utrzymane środki na cele społeczne, a także politykę obronną i inne kwestie, które są bardzo ważne dla polityki gospodarczej państwa" - informował szef polskiego rządu.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 01.09.2019

Godzina emisji: 16.06

Zobacz więcej na temat: budżet Polski Anna Grabowska

Czytaj także

"Sztuka słuchania". W 2020 roku budżet bez deficytu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 12:00
O założeniach budżetu państwa na rok 2020 w Polskim Radiu 24 rozmawiali: prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski, Jerzy Bielewicz z "Gazety Bankowej", prezes Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski i ekonomista, poseł PiS i przewodniczący sejmowej komisji finansów Janusz Szewczak.
rozwiń zwiń