X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Zawodowa aktywizacja seniorów

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 16:59
Seniorzy są coraz bardziej zawodowo. Rośnie liczba inicjatyw, która im w tym pomóc. Dr Andrzej Stępnikowski (Związek Rzemiosła Polskiego) i Sławomir Wittkowicz (Forum Związków Zawodowych) mówili o statusie starszych osób na polskim rynku pracy.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Coraz więcej mówi się o aktywizacji seniorów, zarówno społecznej, jak i zawodowej. Kiedy można mówić o osobie starszej na rynku pracy? Goście Anny Grabowskiej zgodzili się, że jest to zależne od rodzaju zawodu, który wykonywała i stopnia jego psychofizycznej uciążliwości. Forum Związków Zawodowych uznaje, że dla kobiet jest to 55. rok życia, dla mężczyzn - 60 lat. Związek Rzemiosła Polskiego uważa, że osobą starszą dla pracodawcy powinien być, niezależnie od płci, pracownik, który ukończył 55 lat.

W jaki sposób organizować czas pracy seniora? Sławomir Wittkowicz (Forum Związków Zawodowych) wskazał na takie pomysły, jak wydłużanie urlopu, skracanie obowiązkowego czasu pracy przy zachowaniu tego samego wynagrodzenia czy dodatkowe przerwy w pracy. - Słabością u nas jest to, że sektor porozumień ponadzakładowych jest minimalny. Te właśnie kwestie są w większości krajów Europy Zachodniej regulowane poza administracją rządową, bo to jest porozumienie przedstawicielstwa pracowników z sektorem pracodawców - mówił na antenie Polskiego Radia 24.

Dr Andrzej Stępnikowski (Związek Rzemiosła Polskiego) mówił, że z jego rozmów wynika, iż "w mikroprzedsiębiorstwach trudno będzie wdrażać" rozwiązania dotyczące organizacji czasu pracy seniorów. - Każda próba narzucenia odgórnego mikroprzedsiębiorstwom schematu rozwiązań spotka się z oporem - zaznaczył i ocenił, że "trzeba iść w stronę dobrych praktyk". - Ciągle nadganiamy w ekspresowym tempie zaprzeszłości cywilizacyjne - powiedział przedstawiciel Związek Rzemiosła Polskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/msze, PAP, IAR

------------------------------------

Data emisji: 16.06.2019

Godzina emisji: 16.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aktywność zawodowa seniorów - wizje i rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:50
Seniorów w Polsce i Europie będzie coraz więcej. I coraz częściej trzeba będzie się liczyć z ich wymaganiami. Aby wszelkie kierowane do seniorów programy zakończyły się powodzeniem potrzebna jest ich aktywność, w tym aktywność zawodowa.
rozwiń zwiń