more_horiz

Czy "Solidarność" oświaty przystąpi do strajku nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 17:35
- Nasze środowisko jest mocno zradykalizowane i niezadowolone. Zobaczymy w którym kierunku pójdzie Komisja Krajowa i jej decyzjom podporządkujemy się - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Proksa przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".  Nadzwyczajna Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność” powołała 15 stycznia komitet protestacyjno-strajkowy.
Audio
  • 26.01.19 Szef oświatowej "Solidarności": radykalizujemy się
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Oświatowa Solidarność nie będzie uczestniczyła w spotkaniach z szefową resortu edukacji Anną Zalewską – taką decyzję podjął 21 stycznia Komitet Protestacyjno-Strajkowy powołany przez Radę Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. Wznowienie negocjacji związkowcy uzależniają od spełnienia najważniejszego postulatu oświatowej „S”. Chodzi o podwyższenie płac zasadniczych wszystkich nauczycieli o co najmniej 650 zł brutto od 1 stycznia tego roku oraz o 15 proc. od 1 stycznia 2020 roku.

- W 2018 roku okazało się, że nasza waloryzacja jest niższa od waloryzacji najniższego wynagrodzenia w gospodarce, czyli nauczyciele nominalnie stracili. Czarę goryczy przelał fakt, że gdy mówiono nam, iż nie ma pieniędzy, to ministrowie lekką ręką rozdawali w swoich branżach po 600-1500 złotych - tłumaczył Ryszard Proksa.

Obradujący 21 stycznia w Warszawie Komitet Protestacyjno-Strajkowy zdecydował także o przekształceniu regionalnych sekcji oświaty w sztaby protestacyjno-strajkowe.

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji "Kapitał i praca" była Anna Grabowska.

Data emisji: 26.01

Godzina emisji: 17.37

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak