X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kapitał i praca: co dalej z "pomostówkami"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 15:48
- Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych złożyło w Radzie Dialogu Społecznego projekt nowelizacji ustawy w zakresie niewygasania emerytur pomostowych, albowiem u założeń "pomostówek" leżały warunki medyczne oraz warunki wykonywania pracy przez pracownika. To one miały decydować o tym, czy pracownik pracując w szkodliwych warunkach może odejść na wcześniejszą emeryturę - mówił w Polskim Radiu 24 audycji Kapitał i Praca - Andrzej Radzikowski,  wiceprzewodniczący OPZZ. Gościem audycji Kapitał i Praca był także Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • 22.09.18 Kapitał i praca: co dalej z "pomostówkami"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W trakcie prac rządu nad nowelizacją ustaw z zakresu ubezpieczeń społecznych narodziła się dyskusja o zmianie ustawy o emeryturach pomostowych. 

- Pracodawcy stoją na stanowisku, że system emerytalny powinien być rzeczywiście powszechny, a nie tylko być takim z nazwy. Oznacza to, że wszyscy pracujący powinni płacić składki emerytalne na tych samych zasadach, a także wysokość ich późniejszych emerytur powinny być wyznaczane na tych samych zasadach. System emerytalny powinien być zrównoważony w długim okresie. Nie chcemy przecież, aby nastąpiło jego bankructwo - wyliczał Jeremi Mordasewicz. - Akceptujemy podejście związków OPZZ, jednak dlaczego hutnicy płacą składki pokrywające ich wcześniejsze emerytury w dużo większym stopniu niż na przykład górnicy? Nie widzimy powodów dlaczego osoby pracujące przy piecach hutniczych nie mieliby być traktowani tak samo. - dodał gość.

Więcej w całej audycji. 

Audycję Kapitał i praca prowadziła Anna Grabowska. 

PR24

___________________

Data emisji: 22.09.18

Godzina emisji:  13:35