X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zmiany w Kodeksie Pracy pod znakiem zapytania. PiS i „Solidarność” przeciw projektowi

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 16:39
„PiS nie poprze propozycji Komisji Kodyfikacyjnej dot. zmian w Kodeksie Pracy” - poinformowała w czwartek rzecznik PiS Beata Mazurek. Zapewniła, że PiS nie pracuje nad żadnymi zmianami w Kodeksie pracy. Z kolei przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda stwierdził „propozycje zmian w Kodeksie pracy są nie do zaakceptowania”. O przyszłości zmian w Kodeksie pracy mówili w audycji Kapitał i Praca Andrzej Stępnikowski (Związek Rzemiosła Polskiego), Zbigniew Żurek (Business Centre Club) i Krzysztof Małecki (Forum Związków Zawodowych).
Audio
  • 05.04.2018 Andrzej Stępnikowski, Zbigniew Żurek i Krzysztof Małecki o przyszłości nowelizacji Kodeksu pracy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marek Konrad/REPORTER/EASTNEWS

W ocenie Krzysztofa Małeckiego w proponowanych zmianach więcej jest rozwiązań negatywnych niż pozytywnych dla ludzi pracy. – Zapoznaliśmy się z wynikiem prac Komisji Kodyfikacyjnej i po pięciu dniach zarząd Forum Związków Zawodowych podjął jednogłośną uchwałę sprzeciwiającą się tym rozwiązaniom – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem Zbigniewa Żurka perspektywa wycofania się z procedowania zmian w Kodeksie pracy jest możliwa. – Trzeba pamiętać czym jest „urobek” Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. To materiał ekspercki, opłacony ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z tym materiałem ministerstwo może zrobić to, co uzna za właściwe. Moim zdaniem trudno jest mieć roztropne stanowisko po dwóch tygodniach od zakończenia prac komisji – mówił przedstawiciel Business Centre Club.

Według Andrzeja Stępnikowskiego propozycje są ciekawe, ale nie do końca życiowe. – Proszę sobie wyobrazić przedsiębiorcę, który zatrudnia kilka osób i ma zapoznać się z 400 stronami kodeksu. To zadanie, na które nie każdy z nich ma odpowiednie kadry. Nałożenie na dzisiejszą strukturę kodeksu dwóch nowych, odrębnych kodeksów, spowoduje brak transparentności i będzie skutkowało konkretnymi zmianami w umowach z pracownikami. To zburzy rytm pracy w firmach – wskazywał Stępnikowski.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/PAP

Kapitał i Praca w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

______________________

Data emisji: 05.04.2018

Godzina emisji: 15:38


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak