more_horiz

Warto Czytać: "Chłopak z pianinem"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 14:57
Jak funkcjonuje kultura w kraju w stanie wojny? O czym mówi? W jaki sposób opowiada o nowej rzeczywistości? O tym w audycji Warto Czytać Luizy Bebłot.
Audio
Mat. promocyjne
Mat. promocyjneFoto: www.facebook.com/chlopakzpianinem

W 2014 r. Ewa Sułek rozpoczęła pracę nad książką o sztuce Ukrainy w dobie konfliktu. W "Chłopaku z pianinem" przybliża czytelnikom sztukę ukraińską, pokazuje zjawiska i prądy myślowe, które są dziś ważne na Ukrainie, a które pozwalają zrozumieć panujące tam nastroje społeczne w trudnym okresie przemian politycznych. Podczas licznych podróży autorka  rozmawiała z uczestnikami rewolucji na Majdanie, artystami i ludźmi kultury, żyjącymi w cieniu wojny w Donbasie, starając się uchwycić i oddać atmosferę i ducha dzisiejszej Ukrainy.

Więcej w nagraniu

Gospodarzem audycji "Warto czytać" była Luiza Bebłot.

______________________

Data emisji: 9.09

Godzina emisji: 14.37


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przed premierą filmu – książka. "Kamerdyner" w księgarniach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 19:18
"Kamerdyner" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Marek Klat, Mirosław Piepka – współautorzy książki, która ukazuje się przed premierą filmu o tym samym tytule (reż. Filip Bajon).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Przedwiośnie” jako marzenie Żeromskiego o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 20:20
– „Przedwiośnie” jest ważne nie tylko z literackiego punktu widzenia, ale również pod kątem dyskursu na temat odradzającej się Polski – powiedział w audycji „Między Kropkami” Marek Ławrynowicz, pisarz i poeta. Przy okazji akcji Narodowego Czytania rozmowa na temat istoty i przesłania dzieła Stefana Żeromskiego.
rozwiń zwiń