more_horiz

Artur Cieślar "Ułuda"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 15:05
„Ułuda” to powieść drogi, opowieść o iluzji doświadczanej w życiu i przemijaniu. Życie wydaje się snem, albo niekończącą się wędrówką. W Polskim Radiu 24 o swojej najnowszej książce opowiadał Artur Cieślar.
Audio
fragment okładki książki Artura Cieślara Ułuda
fragment okładki książki Artura Cieślara "Ułuda"Foto: swiatksiazki.pl / mat.promocyjne

Wszystko wydarzyło się naprawdę – zapewnia Mat, który został poproszony przez swoją ciężko chorą przyjaciółkę Igę, aby dopilnował kremacji jej ciała, a prochy rozsypał w świętym miejscu w Indiach. Mat wyrusza w podróż, poznaje niezwykłych ludzi, poszukuje, jest coraz bardziej uwikłany w grę czasu, ale i przestrzeń egzotycznego i tajemniczego Orientu. Nie spodziewa się, jak bardzo go to zmieni.

Ułuda to powieść drogi, opowieść o iluzji doświadczanej w życiu, o przemijaniu i o śmierci, która nie jest końcem, ale przejściem prowadzącym do nowego. Życie bohatera wydaje się snem. Może jest niekończącą się wędrówką… Ułudą?

Więcej w zapisie audycji, zapraszamy do wysłuchania.

Gość PR24: Artur Cieślar – pisarz ("Kobieta metafizyczna", "Czarny kot nocą", "Tajemnicza Wyspa Wielkanocna", "Wschód i Zachód. Spotkania","Kobieta metamuzyczna"),  podróżnik, malarz, fotografik.

Rozmawiała Luiza Bebłot.

PR24/mat. promocyjne

___________________ 

Data emisji: 26.08.2018

Godzina emisji: 14:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 15:15
Zrzucają dżinsy i garnitury, na głowy wkładają pióropusze, na kostki grzechotki. Lekarze, biznesmeni, wykładowcy uniwersyteccy. Nie są Indianami, ale jak sami mówią, pragną odtwarzać wiarę azteckich przodków. Tymczasem Indianie na południu Meksyku w swoich rytuałach wykorzystują coca-colę, którą uważają za święty napój. Tradycyjni czarownicy z Catemaco też dostosowują się do realiów XXI wieku i mają swoje strony na Facebooku. Autorka książki "Dzieci szóstego słońca” opowiada o Meksyku mało znanym, a także o tym, jak uniwersalna jest ludzka potrzeba religijności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Antonio Gaudi. Czarodziej architektury"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 16:09
- Był geniuszem architektury. Tworzył dzieła, jakich nie tworzył nikt przed nim, ani nikt po nim. Związany z Barceloną, a Barcelona z nim. Trudno sobie wyobrazić to miasto bez jego projektów podkreślił w Polskim Radiu 24 Przemysław Słowiński, autor książki "Antonio Gaudi. Czarodziej architektury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto Czytać: "Co tu po nas zostanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 15:09
"Co tu po nas zostanie" to ósmy, ostatni tom sagi opowiadającej historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku. W audycji "Warto Czytać" o książce mówiła jej autorka, Barbara Rybałtowska.
rozwiń zwiń