X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Tajemnica skarbu Ala Capone”, czyli gangsterski świat lat 20.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 14:33
Świat gangsterów, prohibicji, zawodowego bosku, i jazzu. A także szalonej muzyki, ogromnych pieniędzy, szybkich samochodów oraz wyzwolonych kobiet. O „Tajemnicy skarbu Ala Capone”, trzeciej części cyklu "Śmierć frajerom" mówił jej autor Grzegorz Kalinowski w audycji Warto Czytać.
Audio
  • 15.01.2017 O książce „Tajemnica skarbu Ala Capone”. Gość: Grzegorz Kalinowski, autor
Grzegorz Kalinowskifot.PR24MS
Grzegorz Kalinowski/fot.PR24/MS

Jak mówił autor, tym razem splot różnych wydarzeń sprawia, że bohater trafia do Chicago. Kluczowe sceny rozgrywają się jednak w Warszawie – rodzinnym mieście Heńka. – Wrócił do Warszawy, ale zrozumiał, że to nie pępek świata, tylko takie miejsce, które kocha się dlatego, że jest moje, a nie szczególnie piękne – tłumaczył autor.

Historia toczy się w latach 20., bo – zdaniem Kalinowskiego – jest zapotrzebowanie na coś, co pokazuje życie w dawnych czasach. – To wzbogaca. Jesteśmy miastem aspirującym, podobnie jak dawni warszawiacy, którzy dążyli do świata z pocztówek, chcieli mieszkać w Śródmieściu. Nie każdemu to było dane – mówił.

Grzegorz Kalinowski wyjaśniał, że jego bohater to początkowo „taki Marek Piegus, tylko bardziej zaawansowany”. – Potem stał się dorosłym facetem, który zmienia się, dojrzewa, jak każdy z nas – ocenił. Dodał, że książka jest dobrym materiałem na film akcji, jednak „w polskich warunkach nigdy nie wejdzie do realizacji, bo jest z drogi”.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Luiza Bebłot.  

Polskie Radio 24/ip

Warto czytać w Polskim Radiu 24 -wszystkie audycje

_____________________  

Data emisji: 15.01.2017

Godzina emisji: 14:15


Czytaj także

Kryminalny debiut Wiesława Weissa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 14:37
Bestsellerowa „Rock Encyklopedia”, tom wywiadów „Sztuka rebelii”, opracowanie „O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa ”, album „Kult. Biała księga”. To najbardziej znane pozycje z bogatego dorobku pisarskiego Wiesław Weissa – dziennikarza muzycznego, współtwórcy i redaktora naczelnego miesięczników „Tylko Rock” i „Teraz Rock”, a w latach 80. i 90. – głosu radiowej Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ósma część serii retro-kryminałów Marcina Wrońskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 09:12
Dwie religie, dwie uczelnie, dwóch samobójców i jedno miasto - Lublin. Miłośnicy cyklu retro-kryminałów autorstwa Marcina Wrońskiego doczekali się kolejnej, ósmej już książki o dochodzeniach prowadzonych przez komisarza Zygę Maciejewskiego. O swojej twórczości i nowej książce „Portret wisielca” mówił w Polskim Radiu 24 sam autor, Marcin Wroński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom czwarty" Katarzyny Puzyńskiej – kryminał oparty na faktach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 19:02
Była komisarz Klementyna Kopp wraca w rodzinne strony, gdzie nie było jej ponad 40 lat. W drodze znika jednak bez śladu. Tak rozpoczyna się "Dom czwarty" – najnowsza powieść Katarzyny Puzyńskiej. Autorka była gościem Rozmowy Kulturalnej w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto czytać: „Sekrety dawnych zbrodni”

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 18:00
Święci Kościoła, zasłużeni bohaterowie, a także postacie, które swą sławę zawdzięczają przebiegłości i nieprawości. Co łączy św. Benedykta z Nursji, Lwa Trockiego, czy Emila Zolę? Sposób w jaki umarli, który wzbudzał podobne emocje i zainteresowanie, co ich czyny. O najciekawszych tajemnicach morderstw w dziejach książkę napisał Philippe Charlier, francuski patolog i archeolog.
rozwiń zwiń