X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spektakl „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” – historia o zbrodni, miłości i nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 20:30
Powrót do romantyzmu, baśniowe namiętności, niejasne zakończenie - z jednej strony, z drugiej – zbrodnia, duchy i cmentarz. „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” to propozycja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Co zobaczymy na scenie i w jakiej aranżacji troje zjaw z przeszłości spotka się w rzeczywistości? O tym, w audycji „Na Scenie” opowiedziała scenografka Julia Kosmynka.
Audio
  • 03.02.18 Julia Kosmynka: „Duch zbrodni jest kluczowy dla naszego spektaklu (…)”.
Plakat promujący sztukę Zdziczenie obyczajów pośmiertnych w reżyserii Marty Streker
Plakat promujący sztukę „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” w reżyserii Marty StrekerFoto: teatropole.pl

„Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana jest poetyckim dramatem namiętności. To historia pewnego morderstwa, którego świadkiem była nie tylko miłość, ale także nienawiść, pożądanie, zazdrość i zdrada.

– Spektakl jest opowieścią o trzech duszach, które spotykają się po to, by jeszcze raz odegrać zbrodnię, z którą są związane. Pod tym względem przypomina to w jakimś stopniu drugą część „Dziadów” Adama Mickiewicza. To właśnie popełniona z miłości i zazdrości zbrodnia stała się punktem wyjścia do stworzenia wizji świata, w której opowiadana jest historia – powiedziała Julia Kosmynka.

Surowy wygląd scenografii oraz klimat zbrodni ma w ciekawy sposób kontrastować z poetyką charakterystyczna dla Bolesława Leśmiana. – Istotnym założeniem było to, że elementy scenografii są „żywe” i poprzez zmianę swojego miejsca grają niejako razem z aktorami. Można powiedzieć, że wizualnie stajemy w opozycji do ducha romantyzmu – dodała artystka.

Ponadto Julia Kosmynka opowiedziała o specyfice pracy scenografki, współpracy z reżyserem i aktorami, a także o tym, jak dużo o spektaklu może powiedzieć wystrój sceny, na której rozgrywają się przedstawiane wydarzenia.

Audycję „Na Scenie” prowadziła Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/db

____________________ 

Na scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 03.02.2018

Godzina emisji: 20:06


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24