X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Oriana Fallaci – dziennikarka bezkompromisowa

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 20:30
Przeszła do historii jako przebojowa, odważna, empatyczna i nieskrępowana konwenansami dziennikarka, która nie boi się zadać żadnego pytania. Czy taka naprawdę była Oriana Fallaci? Odpowiedź próbowała znaleźć reżyserka i aktorka Ewa Błaszczyk. W audycji „Na scenie” przybliżyła szczegóły przedstawienia "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam", a także opowiedziała o najciekawszych momentach z życia włoskiej dziennikarki.
Audio
  • 25.11.17 Ewa Błaszczyk: Oriana Fallaci miała ogromny szacunek do prawdy. Żyła też na poziomie bardzo wysokiej adrenaliny
Ewa Błaszczyk
Ewa BłaszczykFoto: www.ewablaszczyk.pl

Spektakl „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” to historia kobiety zaangażowanej społecznie, ale przede wszystkim niezwykle wrażliwej. Premiera przedstawienia miała miejsce 24 listopada na deskach Teatru Studio w Warszawie. Ewa Błaszczyk przyznała, że w sztuce poruszone zostały te wątki z życia Oriany Fallaci, które były dla niej najbardziej istotne, a także intymne.

– Jest to portret niezwykle osobisty. Znalazło się w nim miejsce na miłość, nienarodzone dziecko oraz wojnę. Moim zamiarem było to, by pokazać Orianę jako nie tylko dziennikarkę słynącą z przeprowadzania wywiadów z najbardziej znanymi oraz najważniejszymi osobami na świecie, ale także jako kruchą i niezwykle wrażliwą kobietę. Płaciła ona ogromną cenę za swoje decyzje i postawy – powiedziała reżyserka.

Ewa Błaszczyk przyznała, że od Oriany Fallaci można uczyć się podejścia do pracy, dyscypliny, uczciwości, a także rzetelności. Zdaniem rozmówczyni Polskiego Radia 24 była to osoba bardzo emocjonalna, co zachęciło ją do tego, by poświęcić spektakl włoskiej dziennikarce i pisarce.

Audycję „Na Scenie” prowadziła Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/db

____________________ 

Na scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 25.11.17

Godzina emisji: 20.10


Czytaj także

Ewa Błaszczyk: Uwielbiam się rozwijać i robić nowe rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 14:40
W życiu zawodowym wspaniała artystka, wybitna aktorka filmowa i teatralna, prywatnie oddana matka dwóch córek. Ewa Błaszczyk w Polskim Radiu 24 mówiła o życiu, aktorstwie, fundacji i współpracy z innymi ludźmi. Niedawno ukazała się jej książka pt. „Lubię żyć”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Remigiusz Grzela o pasji pisania

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 20:14
W Poniedziałek u Rigamonti rozmawialiśmy o pisaniu, dziennikarstwie i sztuce wywiadu. Gościem Polskiego Radia 24 był Remigiusz Grzela, jeden z najbardziej twórczych pisarzy w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PolandJa" na ekranach kin. "To film o nas"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 12:40
Do polskich kin w piątek weszła nowa polska komedia "PolandJa". To opowieść o współczesnych Polakach potraktowana z przymrużeniem oka. Na ekranie plejada gwiazd: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Borys Szyc, Ewa Błaszczyk i Marek Bukowski. Joanna Sławińska rozmawiała z twórcami filmu, w tym w reżyserem obrazu Cyprianem Olenckim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najsłynniejsze kreacje "Dwóch Teatrów"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 08:59
W Sopocie zakończył się już 17 Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry. W audycji Kultura nie całkiem osobista wspominaliśmy to wydarzenie m.in.: z aktorką Danutą Stenką i reżyserem Dariuszem Błaszczykiem.
rozwiń zwiń