X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spektakl „Dzienniki czeczeńskie Poliny Żerebcowej”

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 11:57
Od 20 września w Teatrze Polskim w Warszawie będzie można obejrzeć przedstawienie „Dzienniki czeczeńskie Poliny Żerebcowej”. Przedstawienie to było wystawiane podczas obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Polskim Radiu 24 mówił o nim reżyser spektaklu Iwan Wyrypajew.
Audio
Spektakl teatralny przygotowany został z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Spektakl teatralny przygotowany został z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego.Foto: teatrpolski.waw.pl

Polina Żerebcowa jest dziennikarką i pisarką. Jej dzienniki to zapis dorastania podczas dwóch wojen czeczeńskich. Dotyczą lat 1994-2004.

Jak podkreślił Iwan Wyrypajew, jest to historia o dzieciństwie Poliny Żerebcowej od 9 do 19 roku życia. - To najważniejszy czas życia dziecka, bo wówczas kształtuje się jako człowiek. Polina Żerebcowa kształtowała się jako człowiek w warunkach piekła. Przyglądała się okrucieństwu, które było wokół i wszystko to opisywała w tym dzienniku. Ten dziennik uratował jej życie. Był jej najbliższym przyjacielem, księdzem, nauczycielem, tatą, mamą. Jako dziecko rozmawiała z nim – mówił reżyser.

Dodał, że Polina Żerebcowa „nie tylko przeszła przez dwie wojny”. - Te wojny były tłem dla jej codziennego życia i, jak się okazuje, wychowały one dobrego człowieka. Przez wojny otworzyły się w niej takie cechy, które pokazują, że została dobrym człowiekiem – podsumował Wyrypajew.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/pr

Na scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 3.09.17

Godzina emisji: 11:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czeczenia 20 lat po wojnie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 21:49
Czeczenia jest obecnie zupełnie innym miejscem. W naznaczonej krwawą historią stolicy kraju Groznym kwitną inwestycje, a ludziom żyje się coraz lepiej. Mija 20 lat od pierwszej wojny czeczeńskiej - konfliktu, który zmienił oblicze Kaukazu Północnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kogo bombardują Rosjanie?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 21:38
Rosja rozpoczęła naloty na pozycje organizacji Państwo Islamskie w Syrii. Tymczasem, tamtejsi opozycjoniści walczący z Baszarem Al-Asadem twierdzą, że rosyjskie naloty były wymierzone w ich stanowiska. O zaangażowaniu Moskwy w konflikt na Bliskim Wschodzie w Polskim Radiu 24 mówił Mariusz Borkowski, były korespondent w tym regionie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki Czeczenów koczuje przy polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 15:34
Kilka tygodni temu polskie media obiegła informacja o dramatycznej sytuacji humanitarnej na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Brześciu. Mimo składanych deklaracji wydaje się, że sytuacja imigrantów z Czeczenii nie polepszyła się. O tym, co dzieje się z koczującymi na przejściu granicznym ludźmi, mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Górczyńska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Lepiej byś tam umarł”, czyli Twardoch rozmawia z Khalidovem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 21:45
„Lepiej byś tam umarł”. To tytuł wywiadu-rzeki, który Szczepan Twardoch przeprowadził z Mamedem Khalidovem, legendą polskiego MMA. W Magazynie Sportowym Polskiego Radia 24 pisarz i zawodnik mieszanych sztuk walki opowiadali m.in. o pracy nad książką.
rozwiń zwiń