X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Wojtyszko: to coś więcej niż zwykły spektakl

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 19:57
– Optymizm w życiu jest jak najbardziej wskazany – powiedział Maciej Wojtyszko, współtwórca spektaklu "Kandyd, czyli optymizm", którego premiera już 23 maja na scenie stołecznego Teatru Ateneum. Dlaczego warto wybrać się na spektakl?
Audio
  • 20.05.17 Maciej Wojtyszko: „Nasz spektakl pełen jest energii, ekspresji i radości (…)”
Kandyd w warszawskim Ateneum.
"Kandyd" w warszawskim Ateneum. Foto: Krzysztof Bieliński / TeatrAteneum / fb.com

"Kandyd, czyli optymizm" to filozoficzna powiastka napisana przez Voltaire’a, która opowiada o losach młodzieńca zmuszonego do zmiany swojego dotychczasowego życia. Tułaczka głównego bohatera po świecie, obfitująca w barwne i niesamowite przygody pokazuje, jak dużą siłę w ludzkim życiu ma optymizm.

– Opowiastka Voltaire’a, która przerobiona jest na sztukę i do której dodane są wspaniałe piosenki z muzyką Jerzego Derfla, to naprawdę coś więcej niż zwykły spektakl. Staraliśmy się, by przedstawienie było śmieszne i by oglądający go ludzie zarazili się optymizmem, który z niego płynie – powiedział Maciej Wojtyszko.

Adam Wojtyszko, drugi ze współtwórców spektaklu, zwrócił uwagę, że sztuka i dzieło Voltaire’a są dwiema odrębnymi sprawami i nie ma konieczności, by przed wybraniem się do teatru zaznajmiać się z twórczością francuskiego pisarza.

– Jest to atrakcyjne przedstawienie z bardzo rozbudowaną choreografią, które w czytelny sposób ukazuje to, co w swojej powieści chciał przekazać Voltaire – dodał.

Z twórcami spektaklu "Kandyd, czyli optymizm" rozmawiała Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/db

Na scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 20.05.17

Godzina emisji: 19:15


Czytaj także

"Mąż i żona" w Teatrze Polskim. "Klasyka jest żywa"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 11:33
W najbliższy czwartek w Teatrze Polskim w Warszawie premiera spektaklu "Mąż i żona" według tekstu Aleksandra Fredry. Reżyser przedstawienia Jarosław Kiljan był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziady" Adama Mickiewicza w ujęciu Piotra Tomaszuka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 19:07
Psychologiczny i emocjonujący pojedynek dwóch bohaterów. Tak można scharakteryzować inscenizację "Dziadów – Noc Pierwsza", zrealizowaną na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Sztuki tej podjął się Piotr Tomaszuk, który swoje dzieło zaprezentował w Teatrze Wierszalin w Supraślu.
rozwiń zwiń