X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wiele Demonów" według Jerzego Pilcha. "Kopalnia wiedzy o człowieku"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 11:51
- W przedstawieniu bardzo mocno opisani są ludzie. Każdy z nich ma swoje nawyki, chęci, pasje. Każdy jest wspaniały i równocześnie niebezpieczny. To kopalnia wiedzy o człowieku – powiedział w Polskim Radiu 24 reżyser Mikołaj Grabowski. Premiery przedstawienia "Wiele Demonów" według Jerzego Pilcha miała miejsce w piątek w Teatrze Nowym w Łodzi.
Audio
  • 30.04.17 Mikołaj Grabowski o przedstawieniu „Wiele Demonów” według Jerzego Pilcha.
Scena zbiorowa w spektaklu Wiele Demonów
Scena zbiorowa w spektaklu „Wiele Demonów”Foto: HaWa/ nowy.pl/multimedia

Jak podkreślił Mikołaj Grabowski, rzeczywistość "Wielu Demonów" jest bardzo mocno zakorzeniona w Polsce.

- Powieść z jednej strony jest abstrakcyjna, a z drugiej bardzo konkretna. Umiejscowiona jest w bardzo określonym miejscu czyli w Wiśle, a opowiada historie zaginięcia dziewczyny. Z punktu widzenia czystości gatunku można więc powiedzieć, że jest to thriller, ale Pilch nie byłby sobą gdyby nie umieścił w nim demonów, czyli nie opisałby społeczności, która w tym zdarzeniu bierze udział – zaznaczył Grabowski.

Spektakl powstał dzięki współpracy łódzkiej sceny ze stołecznym Teatrem IMKA w ramach projektu DuoPolis Kulturalne Warszawa-Łódź. Reżyserią, adaptacją tekstu oraz opracowaniem scenografii zajął się Mikołaj Grabowski.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/pr

Na scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 30.04.17

Godzina emisji: 11:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowoczesna „Balladyna” w białostockim Teatrze Dramatycznym

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 12:00
Zmienia się świat, ale uczucia ludzkie pozostają takie same. Tak w skrócie opisać można spektakl „Balladyna” w reżyserii Katarzyny Deszcz, wystawiany w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. -  Jestem dumny z tego przedstawienia. Pokazało nam Słowackiego w czasach współczesnych – mówił w audycji Rozmowa Kulturalna Piotr Półtorak – dyrektor teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl „Msza Wędrującego” wg Edwarda Stachury

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 12:00
Od jesieni 1982 roku prezentowany był w warszawskim teatrze Stara Prochownia. Później grany był także w wielu innych miejscach – na polanach, nad jeziorami, czy na fabrycznych dziedzińcach. Dziś powraca na Scenie na Piętrze „Nowy Świat 44”. O spektaklu „Msza Wędrującego” według Edwarda Stachury mówiła w audycji Rozmowa Kulturalna aktorka Anna Chodakowska.
rozwiń zwiń