X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spektakl „Mimo wszystko” – o burzliwym życiu francuskiej aktorki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:47
Sary Bernhardt była legendą francuskiego teatru z przełomu XIX i XX wieku. O jej barwnym i burzliwym życiu wiele można dowiedzieć się z przedstawienia „Mimo wszystko”, wystawianego w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Aktorkę, przeprowadzającą swoisty rachunek sumienia, gra Maja Komorowska.
Audio
  • 15.01.2017 „Mimo wszystko” w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Gość: aktorka Maja Komorowska
Fragment spektaklu Mimo wszystkofot.wspolczesny.pl
Fragment spektaklu "Mimo wszystko"/fot.wspolczesny.pl

Kanadyjski dramaturg John Murell przedstawił Sarę Bernhardt u schyłku życia. W spektaklu aktorka, przy pomocy sekretarza, spisuje swoje wspomnienia.  – W „Mimo wszystko” pozwalamy sobie na momenty improwizacji. Czerpiemy z tekstu, ale mówimy o doświadczeniu kondycji aktora w ogóle – mówiła Komorowska.

Dodała, że z dramatu Murella „wyciągnięto to, co jest poczuciem humoru i dzielność Sary”. Jak wskazywała, „mimo wszystko” było bardzo ważnym sformułowaniem, którego aktorka często używała. – Każdy z nas jest uwięziony, na tym trochę nasze życie polega, że musimy się wydostawać, wydobywać z tego, co jest naszym ograniczeniem. To, ile uda nam się zrobić mimo wszystko, jest wartością – podsumowała. 

W roli sekretarza w „Mimo wszystko” zobaczyć można Wiesława Komasę. Reżyserem jest Waldemar Śmigasiewicz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/ip

Na Scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________  

Data emisji: 15.01.2017

Godzina emisji: 11:15


Czytaj także

Festiwal teatralny „Boska komedia”

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 20:01
Między 8 a 17 grudnia 2016 po raz 9. odbędzie się jeden z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych polskich festiwali teatralnych „Boska komedia” w Krakowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Jeszcze Polska nie zginęła, póki teatr żyje”. O wydarzeniu mówił w Rozmowie Kulturalnej Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Komorowska: każdy spektakl przynosi coś nowego

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 11:00
Sztuka "Szczęśliwe dni" według dramatu Samuela Becketta wystawiana jest w warszawskim Teatrze Dramatycznym od 21 lat . – Ta sztuka we mnie tkwi – mówiła aktorka Maja Komorowska, która była gościem audycji Na Scenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wiech po żydowsku”

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 12:01
Stefan Wiechecki to mistrz gwary warszawskiej i opisywania przedwojennego klimatu stolicy. – „Wiech” pisał o życiu miasta. Siłą rzeczy częścią jego historii musiała być społeczność żydowska, która stanowiła jedną trzecią Warszawy – wskazywał w Polskim Radiu 24 Piotr Herbich, współautor scenariusza sztuki „Wiech po żydowsku”. O przedstawieniu na naszej antenie mówił również Dariusz Kukowski, reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileusz Opery na Zamku w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 18:10
W sezonie 2016/2017 Opera na Zamku w Szczecinie obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia sceny muzycznej. O historii i obchodach jubileuszu mówił w audycji Weekend Kulturalny Jacek Jekiel, dyrektor Opery.
rozwiń zwiń