X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Na scenie: "Brancz" Juliusza Machulskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 19:59
Czy współcześni ludzie potrafią ze sobą rozmawiać? Czy są w stanie we właściwy sposób się zrozumieć? Czy umieją okazywać uczucia i przyznać się do błędów? Na te pytania stara się odpowiedzieć spektakl "Brancz", który wystawiany jest na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. O szczegółach przedstawienia mówiły w audycji "Na scenie" Barbara Połomska, aktorka, oraz Ewa Pilawska, dyrektor teatru.
Audio
  • 07.01.17 Ewa Pilawska: Juliusz Machulski jest autorem inteligentnych i przenikliwych tekstów
Scena ze spektaklu Brancz w reż. Juliusza Machulskiego
Scena ze spektaklu "Brancz" w reż. Juliusza MachulskiegoFoto: http://powszechny.pl/

"Brancz" to trzecia komedia, którą specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi napisał Juliusz Machulski. Fabuła sztuki skupia się na rodzinnym spotkaniu wielkanocnym, które odbywa się w Hotelu Heuton. Uczestniczą w nim niedołężna babcia Kazia, światowe małżeństwo – Marta i Szymon, narzeczeni – Nela i Olaf i cierpiąca na problemy z pamięcią teściowa - Alicja. Obsługuje ich kelnerka, która okazuje się być partnerką nieproszonego gościa Knechta – ojca Neli.

– Obsada w spektaklu "Brancz" jest dla mnie wymarzoną rolą. Przedstawienie jest traktowane jako komedia, ale w rzeczywistości jest w nim wiele dramaturgii. Machulski ukazuje rozmaite konflikty. Mamy do czynienia chociażby z konfliktem pokoleniowym, a także z konfliktem tego, co tradycyjne, z tym co współczesne – powiedziała Barbara Połomska, odtwórczyni roli Alicji.

Ewa Pilawska podkreśliła, że spektakl jest piękną i pouczającą opowieścią, która ukazuje złożone problemy wielu dzisiejszych rodzin. Jej zdaniem przedstawienie jest niezwykle uniwersalne, co powoduje, że wiele osób spośród widowni będzie mogło odnieść przesłanie płynące ze sceny do własnego życia.

– Mamy tu do czynienia z grupą osób, które bardzo mocno się kochają i są ze sobą niezwykle blisko. Dzięki temu nie boją się rozmawiać o sprawach dla nich trudnych – dodała dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Audycję „Na scenie” prowadziła Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/db

Na Scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 07.01.17

Godzina emisji: 19.15

 

Czytaj także

Maja Komorowska: każdy spektakl przynosi coś nowego

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 11:00
Sztuka "Szczęśliwe dni" według dramatu Samuela Becketta wystawiana jest w warszawskim Teatrze Dramatycznym od 21 lat . – Ta sztuka we mnie tkwi – mówiła aktorka Maja Komorowska, która była gościem audycji Na Scenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

121 lat temu rozpoczęła się historia kina

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 07:00
Prekursorzy sztuki filmowej bracia Lumiere oraz polscy pionierzy kinematografii byli bohaterami Trendów Kultury w Polskim Radiu 24. W rocznicę początków kinematografii opowiedział o nich Konrad Zarębski, filmoznawca i krytyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50. rocznica śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Jego legenda żyje

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 16:30
8. stycznia mija 50. rocznica śmierci aktora. O jego fascynującym życiu i sztuce aktorskiej, a także o mniej znanych faktach mówili w audycji Trendy kultury jego przyjaciel Alfred Andrys i autorka książki "Cybulski – podwójne salto", Dorota Karaś. Autorka jako pierwsza opisała dzieciństwo aktora, natomiast Alfred Andrys był naocznym świadkiem śmierci Zbigniewa Cybulskiego na dworcu kolejowym we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olgierd Łukaszewicz i jego życiowe misje

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 20:52
Aktor filmowy i teatralny, odtwórca licznych, często wybitnych kreacji. Jednak Olgierd Łukaszewicz w świadomości wielu miłośników filmu i tak na zawsze pozostanie Albercikiem z "Seksmisji". W tym roku aktor obchodził 70. urodziny. Tomaszowi Miłkowskiemu opowiedział o swoich życiowych wyborach, a także artystycznym dorobku. Efektem rozmowy jest książka "Seksmisja i inne moje misje".
rozwiń zwiń