X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zofia Łuczko: za sprawą mediów społecznościowych nasza codzienność wydaje nam się uboga

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:45
- To jest już mój trzeci, większy projekt związany z moimi rozważaniami na temat tego, jak odczuwamy bycie w mediach społecznościowych, jakie one mają dla nas znaczenie i przede wszystkim jaki mają wpływ na nasze zachowania - powiedziała Zofia Łuczko (architekt, w latach 1983-2019 muza i menadżerka grupy Łódź Kaliska, autorka projektu "U nas nic specjalnego") w Polskim Radiu 24.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W poniedziałek 4 października zatrząsnął się świat: przez 6 godzin social media sparaliżowane zostały globalną awarią. Nie działały Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp. Byli tacy, którzy nawet nie zauważyli zaistniałych trudności. Ale niektórzy wpadli w panikę.

O tym, jak bardzo media społecznościowe poprzestawiały nam w głowach, traktuje projekt fotograficzny Zofii Łuczko "U nas nic specjalnego". To fotograficzne "cytaty" z tychże mediów, włożone w kontekst najuboższych rejonów Europy, miejsc biednych, zdewastowanych i zaniedbanych.  

- Projekt, który aktualnie jest pokazywany w elektrowni w Radomiu jako mural, fachowo nazywa się digital collage. Jest to praca składająca się ze zdjęć, które są autentycznymi fotografiami wykonanymi przeze mnie w dosyć opuszczonych, podupadających miejscach. Było to wykonane po to, żeby podkreślić kontrast, jaki istnieje. W sposób komputerowy wmontowane są tam postacie zakupione przez mnie z banku zdjęć stockowych - opowiedziała architekt. 

Jak dodała autorka projektu, jest wiele portali, które trudnią się produkcją i sprzedażą fotografii radosnych, pięknych, przede wszystkim używanych "na szybko" w gazetach, reklamach.

Posłuchaj
22:14 PR24_mp3 2021_10_12-23-36-15.mp3 Zofia Łuczko o wpływie mediów społecznościowych na nasze życie ("Kwadratura kultury") 

- Sami szczęśliwi, zadowoleni ludzie, piękne krajobrazy - cudowny miszmasz, który "atakuje" nas za pośrednictwem internetu, ale również mediów społecznościowych ze wszystkich stron i powoduje to, że pragniemy, żeby jak najszybciej nasze życie tak wyglądało. Jest to dosyć niebezpieczne zjawisko, dlatego że nasze "zwykłe" życie, które powinno nas cieszyć, staje się dla nas tymczasowe, nieważne, ubogie - oceniła.                     


***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadziła: Monika Małkowska

Gość: Zofia Łuczko (architekt, była muza i menadżerka grupy Łódź Kaliska, autorka projektu "U nas nic specjalnego")

Data emisji: 12.10.2021

Godz. emisji: 23.36

kmp

Czytaj także

Elżbieta Kochanek-van Dijk o galerii Milano: postanowiłam zmienić wszystko w moim życiu i w tym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 10:21
- Pomyślałam, że dobrze byłoby połączyć sztukę współczesną z biżuterią - mówiła w Polskim Radiu 24 o początkach galerii Milano jej założycielka Elżbieta Kochanek-van Dijk. Historyk sztuki, malarka i kuratorka była gościem "Kwadratury kultury".
rozwiń zwiń