X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Kanapa z widokiem". Autorka: jestem w rysowaniu absolutnie szczera

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:30
- Zupełnie nie satysfakcjonuje mnie rysowanie z fotografii - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Haber, autorka wystawy "Kanapa z widokiem" w Galerii Apteka Sztuki.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Moja przygoda z rysowaniem trwa stosunkowo niedługo, zaczęłam rysować w 2019 r. a historia z tym rysowaniem była sztampowa, historycy sztuki bowiem to tacy niespełnieni artyści z kompleksami, nieśmiali by realizować się jako twórcy. Ja przez jakiś czas rzeczywiście pracowałam w zawodzie, potem prowadziłam jako kurator Galerię Apteka Sztuki gdzie dziś mam swoją wystawę choć przez długi czas nie miałam odwagi, by się pokazywać z własnymi pracami - powiedziała Katarzyna Haber.


forum- dr Piotr Kopszak  1200.jpg
"Harmonia i wrażliwość kolorystyczna". Dr Kopszak w PR24 o sztuce Czesława Rzepińskiego

"Kanapa z widokiem" taki tytuł nosi wystawa artystki w Aptece Sztuki. - To bardzo intymne rysunki z życia codziennego właśnie z kanapy. Ona jest azylem, z którego robię rysunki stąd przewrotny tytuł, to czasami portrety dzieci a czasami rozrzucone buty. W tych rysunkach jest prawda, jestem w rysowaniu absolutnie szczera, bardzo wielu artystów bowiem udaje, a to jest pułapka wielu młodych twórców - powiedziała rysowniczka.

Graficzka i krytyk sztuki

Katarzyna Haber to rysowniczka, grafik, kuratorka, krytyk sztuki. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, stypendystka ICOMOS IFLA na Uniwersytecie w Yorku, w latach 1999 - 2001 studiowała na wydziale grafiki Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych (EASP) pod kierunkiem Ewy Pełki. Od 2003 r. współpracowała jako ilustratorka z magazynami life-stylowymi m.in. Go, Cafe, Marie Claire. W latach 2007-2019 roku związana jako kurator z Galerią Apteka Sztuki, a obecnie kurator i koordynator wystaw w Kordegardzie. Galerii Narodowego Centrum Kultury.

Kuratowała ponad 160 wystaw prac artystów polskich i zagranicznych. Organizatorka i kuratorka Festiwalu Warszawskich Galerii WarsawByArt. Jej prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Karma - 2005, Między Nami - 2005, Centrum Kultury Ignis Kolonia - 2006, Teatr Rozmaitości - 2007, Tarczyńska 3 - 2019, Systema Osaka - 2019, Art Market Budapest - 2019, Art Market Budapest - 2020).


Posłuchaj
22:00 PR24_mp3 2021_09_07-23-36-53.mp3 K. Haber o swojej wystawie rysunków w Aptece Sztuki ("Kwadratura kultury")

***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Katarzyna Haber (historyk sztuki, rysowniczka)

Data emisji: 07.09.2021

Godzina: 23:36

Czytaj także

Teresa Jakubowska w Muzeum Karykatury. Kuratorka wystawy: satyryczka z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:56
- Pożywką artystyczną dla niej były między innymi podróże - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Prymlewicz, kuratorka wystawy "Teresa Jakubowska. Z życia wycięte" w Muzeum Karykatury w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta sztuka od zawsze dociera do odbiorcy". Dorota Szomko-Osękowska o wystawie "Beksiński w Warszawie"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 08:20
- Każda kolejna wystawa potwierdza, że ta sztuka oddziałuje, że ludzie chcą oglądać te obrazy. To zawsze samego Zbigniewa Beksińskiego bardzo dziwiło - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Szomko-Osękowska, historyk sztuki. Gościem audycji był również dr Radosław Kwaśnicki, organizator wystawy.
rozwiń zwiń