X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

15. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Stefan Szydłowski o wystawach w Kazimierzu Dolnym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 12:01
W tym roku odbywa się 15., jubileuszowa edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". O wydarzeniu na antenie Polskiego Radia 24 opowiedział Stefan Szydłowski, historyk sztuki, filozof i kurator, który odwiedził Kazimierz Dolny, aby podziwiać obrazy i dzieła sztuki. 
Stefan Szydłowski
Stefan SzydłowskiFoto: forum
pap_19760000_001-2.jpg
Reksio znów zamacha ogonem? Dyrektor SFR: przyglądamy się naszym bohaterom z przeszłości

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy minionego roku i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii. 

Gość audycji powiedział, że "można było obejrzeć trzy wystawy, które towarzyszą wielkiemu przedsięwzięciu, jakim są "Dwa Brzegi", ale to są także osobne przedsięwzięcia". - Pierwsza z nich została przygotowana przez Kazimierską Konfraternię Sztuki. Dedykowana zmarłemu w zeszłym roku Waldemarowi "Diabłu" Wojczakowskiemu. Artyście, który wrósł w Kazimierz Dolny i można powiedzieć, że zaznaczył swoją odrębność w takiej tradycji malarstwa, rysunku malarzy kazimierskich - wyjaśnił historyk sztuki.

Posłuchaj
23:27 historyk sztuki.mp3 Stefan Szydłowski o Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" (Kwadratura kultury) 

Z kolei druga wystawa została przygotowana przez muzeum w Kazimierzu. - Znakomita, bardzo interesująca prezentacja nestora polskiego plakatu, który współtworzył polską szkołę plakatu. Mówię o Macieju Hibnerze, który zasłynął plakatami filmowymi m.in. do filmów takich jak "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego, "Struktura kryształu" Krzysztofa Zanussiego czy "O dwóch takich, co ukradli księżyc" - mówił Stefan Szydłowski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadziła: Monika Małkowska

Gość: Stefan Szydłowski, historyk sztuki, kurator

Data emisji: 03.08.2021

Godzina: 23.36 

nt

Czytaj także

Wakacje w Łazienkach Królewskich. Zwiedzających czeka wiele atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 10:00
- Dzięki środkom unijnym udało nam się przywrócić im dawny blask oraz zorganizować wiele wakacyjnych atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Boguta, kierownik Działu Inwestycji w Muzeum Łazienki Królewskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pielgrzymki okiem fotografa. Janusz Rosikoń na szlaku pątniczym

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 12:11
Janusz Rosikoń to fotograf i wydawca książek, który od wielu lat uczestniczy w pielgrzymkach. Wiele z nich zostało uwiecznionych przez niego na zdjęciach i opublikowanych w albumach.
rozwiń zwiń